Donice miejskie

Popularne filtry:

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Nie znaleziono produktów pasujących do Twojego wyboru.

Donice miejskie

Zagospodarowanie zieleni miejskiej nie jest łatwą kwestią, szczególnie jeśli liczba parków i skwerów jest niewielka. Aby wprowadzić więcej roślinności w zabetonowaną przestrzeń bardzo przydatne są donice miejskie. Ustawione wzdłuż ulic i deptaków, upiększają miasta i osiedla oraz przybliżają mieszkańcom możliwość kontaktu z naturą. Pozwalają także utworzyć park kieszonkowy w miejscach wybrukowanych lub ściśle zabudowanych takich jak plac czy rynek.
Donice to także ważny element małej architektury parkowej. Można ustawić je wzdłuż alejek, aby wyodrębnić je z przestrzeni oraz ograniczyć możliwość podeptania trawnika. Donice parkowe są nieodzowne również w przypadku sadzenia roślin delikatnych. Jeżeli znajdą się w osłonie, ryzyko połamania, przejechania rowerem lub wykopania przez psa znacznie spada.

Nowoczesne donice uliczne

Postawienie donic miejskich niesie ze sobą wiele praktycznych zalet. Ustawione wzdłuż chodnika, powstrzymują kierowców przed parkowaniem w niedozwolonym miejscu. Takie donice uliczne umieścić można również przy wejściu na deptak miejski, aby nie wjeżdżały tam samochody. Nasze donice są łatwe do przestawienia, tak więc w razie konieczności bez problemu będzie można udostępnić wjazd pojazdom uprzywilejowanym.
Także sam materiał, z którego donice zostały zrobione, posiada wiele praktycznych cech. Jest wręcz zalecane, aby wystawiać go na działanie różnych czynników atmosferycznych. Dzięki temu stal pokrywa się rdzawym nalotem z chromu, miedzi, krzemu oraz fosforu, który chroni ją skutkami korozji. Stal Corten to stop całoroczny, dlatego też nie ma konieczności, aby donice chować na zimę.

Nie przesadzaj!

Donice ze stali Corten to świetne rozwiązanie nie tylko dla przestrzeni miejskiej. Doskonale sprawdzą się również w ogródkach kawiarnianych lub restauracyjnych. Pozwolą nie tylko wydzielić przestrzeń lokalu od miejskiej, ale także staną się niebanalną ozdobą. Piękny, rudobrązowy kolor donic umili pobyt klientom, a także przyciągnie wzrok spacerowiczów. Z pewnością zechcą wstąpić do Twojego lokalu!
Oczywiście, jest to także bardzo wygodny pomysł. Bez względu na to, czy na zimę likwidujesz ogródek, czy też ogrzewasz go, by pełnił swą rolę przez cały rok – nowoczesne donice kortenowe poradzą sobie w każdych warunkach! Problem pojawia się również, jeżeli posadzisz rośliny wieloletnie w donicach, których nie możesz eksponować na warunki atmosferyczne. Osłony z Cortenu rozwiązują ten problem – bez problemu wytrzymają na zewnątrz cały sezon, a ty nie będziesz musiał kłopotać się przesadzaniem roślin.