Dozowniki do dezynfekcji

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Dozowniki do dezynfekcji

Pandemia koronawirusa zmieniła wiele we współczesnym świecie. Walka z wirusem dotyczy każdego z nas, a jej najbardziej podstawowym aspektem jest dezynfekcja rąk płynami na bazie alkoholu (o stężeniu powyżej 60%). Jest ona powszechna i konieczna we wszelkich budynkach publicznych, które mogłyby stać się drogą kontaktową z różnymi chorobotwórczymi bakteriami. Szczególnie narażone są obiekty charakteryzujące się dużym przepływem osób, takich jak szpitale, przychodnie, centra handlowe, przedszkola lub szkoły. We wszystkich tym miejscach dozowniki do dezynfekcji rąk są niezbędne już na wejściu, aby zachować normy bezpieczeństwa i higieny. Częste przemywanie dłoni biobójczymi środkami do dezynfekcji pozwala zachować elementarne standardy reżimu sanitarnego i uniknąć choroby. To podstawowa czynność sanitarna, która jednak znacznie wpływa na ochronę zdrowia i ogranicza rozprzestrzenianie się mikrobów.

Automatyczna dezynfekcja rąk

Najbezpieczniejszą opcją są dozowniki automatyczne z czujnikiem. Specjalny sensor wyczuwa, gdy podsuwa się dłonie, a wtedy odmierza odpowiednią ilość produktu bakteriobójczego. Bezdotykowe stacje dezynfekcyjne dostępne są w kilku modelach, zarówno wolnostojących, jak i ściennych. Z modeli ściennych polecamy dozownik z tacką ociekową, która sprawia, że płyn nie skapuje na podłogę. Możliwy jest także wybór sposobu zasilania: sieciowy, akumulatorowy, lub – w przypadku mniejszych modeli – na baterie. Do wyboru jest także sposób podawania płynu dezynfekującego: dozowanie strumienia lub rozpylanie mgiełki. Bezdotykowe dawkowanie środka wirusobójczego na skórę jest metodą, która znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania.
Należy także podkreślić, iż nasze dozowniki automatyczne posiadają certyfikaty CE, a więc spełniają wymagania dyrektyw unijnych. Dlatego mogą być Państwo pewni co do bezpieczeństwa ich użytkowania.

Dozowniki bezdotykowe do szkół

Sposób dozowania w formie sprayu szczególnie polecamy do szkół i przedszkoli, ponieważ produkt antybakteryjny spryskuje od razu na całe dłonie. To najwygodniejszy sposób aplikacji środków wirusobójczych. Właśnie do placówek edukacyjnych szczególnie został przeznaczony dyspenser automatyczny dla dzieci, zdecydowanie wygodniejszy od manualnego modelu. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby nawet najmłodsi byli w stanie samodzielnie zdezynfekować ręce. Jest odpowiedni dla dzieci w wieku od czterech do ośmiu lat, także najlepiej sprawdzi się w przedszkolach oraz klasach nauczania początkowego. Co więcej, automatyczny model dawkuje odpowiednią dozę produktu, wystarczającą do dokładnego oczyszczenia dłoni.

Dyspensery łokciowe

W ofercie posiadamy także dozowniki do płynu dezynfekcyjnego, które dozują strumień płynu lub żelu dezynfekcyjnego po naciśnięciu łokciem. Dzięki temu nie istnieje konieczność, aby w tym celu używać dłoni. Jest to rozwiązanie bardziej higieniczne i bezpieczniejsze. Takie urządzenia do dezynfekcji dostępne są w dwóch wariantach: ściennym lub stojącym. Ten wybór pozwala na jak najlepsze dopasowanie dozownika do warunków lokalowych, aby zadbać o zdrowie wszystkich osób. Co więcej, często nie istnieje możliwość, aby od razu po wejściu do budynku umyć ręce ciepłą wodą z mydłem. Dlatego też postawienie na wejściu prostego w obsłudze dozownika, uruchamianego dźwignią łokciową, znacznie poprawi standardy higieny panujące w danym budynku. Pamiętaj, że regularne odkażanie rąk specjalnym preparatem pomoże zniwelować zagrożenie kontaktu z chorobotwórczymi drobnoustrojami.

Stojaki do płynu dezynfekcyjnego

Najbardziej podstawową formą tego urządzenia sanitarnego dostępną w naszej ofercie jest butelka na płyn lub żel przeciwbakteryjny. Można ją także kupić w wersji stojaka z pojemnikiem. To rozwiązanie sprawdzi się w przestrzeni publicznej, gdzie przepływ osób jest nieco mniejszy, na przykład w biurach, hotelach lub restauracjach. Taki stojak, oznaczony wyraźnym napisem, jasno sygnalizuje konieczność odkażenia dłoni oraz jest wygodną opcją, jeżeli często musimy przestawiać punkt dezynfekcyjny.
Pamiętaj, że wycieranie rąk to nie wszystko – równie ważna jest maseczka! Warto też regularnie czyścić specyfikiem antyseptycznym najczęściej dotykane przedmioty, takie jak klamki, telefon czy klawiatura komputerowa.