Ikony

Popularne filtry:

Ilość aktywnych filtrów:

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Ikony

Umieszczenie w domu religijnego obrazu dla wielu osób stanowi deklarację zarówno wiary, jak i wyznawanych wartości chrześcijańskich. Często na ścianie pojawiają się również metalowe krzyże lub ikony. Ten rodzaj przedstawień Jezusa, Maryi lub świętych wywodzi się jeszcze z czasów duchowości bizantyjskiej. Co więcej, w kręgu religii prawosławnej pisane ikon jest czynnością sakralną, zbliżającą autora wizerunku świętego do Boga.
Często we współczesnych domach również znajduje się miejsce na umieszczenie sakralnego przedstawienia. Jednakże tradycyjne wizerunki świętych lub Chrystusa nie zawsze pasują do nowoczesnych wnętrz. Dlatego też oferujemy piękne i precyzyjnie wykonane metalowe święte obrazy. Idealnie pasują nie tylko do prywatnych mieszkań, ale także do kościołów i kapliczek.

Religijne obrazy na ścianę

Ikona do domu, zarówno drewniana, jak i metalowa, to doskonały pomysł na prezent dla osoby wierzącej. Świetnie sprawdzi się na różnego rodzaju okazje, związane z praktykowaną religią, takie jak chrzest, komunia, bierzmowanie, ślub czy święcenia kapłańskie. Możesz zdecydować się na obraz przedstawiający Matkę Boską z dzieciątkiem, Chrystusa lub papieża Polaka Jana Pawła II.
Tradycyjne ikony religijne z drewna doskonale wpasują się do domów i mieszkań w bardziej klasycznym stylu. Doskonale nadają się również do tradycyjnych kościołów i kapliczek. Metalowe obrazy sakralne pięknie dopełnią nie tylko prywatne wnętrza, ale również miejsca kultu religijnego o nowoczesnym charakterze.

Domowe miejsce modlitwy

Religijne obrazy z drewna lub z metalu doskonale nadają się nie tylko do powieszenia na ścianie, ale także do postawienia na półce. Co więcej, w tradycyjnych domach istnieje zwyczaj aranżowania tak zwanego świętego kąta. Umieszcza się tam religijne przedstawienia oraz krzyż, a czasem również kwiaty i świece. W ten sposób stwarza się miejsce modlitewnego skupienia, wyciszenia i zadumy religijnej. Na wspólnej modlitwie gromadzi się tam cała rodzina. Zazwyczaj taki kącik urządza się w miejscu dobrze widocznym, aby każdy, kto wchodzi, mógł wykonać znak krzyża przed przedstawieniem Zbawiciela lub jego Matki. Powieszenie na ścianie świętego wizerunku to pierwszy krok do tego, aby wierni w domowym zaciszu codziennie nawiązywali kontakt z Bogiem i w jego miłosierdziu otrzymywali błogosławieństwo.