Kinkiety

Ilość aktywnych filtrów:

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Kinkiety

Urządzając swój dom lub mieszkanie jedną z kluczowych kwestii jest wybór umiejscowienia punktów świetlnych. Jest to sprawa, która wymaga gruntownego przemyślenia, szczególnie jeżeli decydujemy się na lampy wiszące lub kinkiety. Ten typ oświetlenia wymaga dokładnego zaplanowania instalacji elektrycznej, ale jest bardzo eleganckim rozwiązaniem, gdyż przewody pozostają niewidoczne. Dlatego też, posiadając uprzednio przemyślany projekt, jesteśmy w stanie uzyskać doskonałe rezultaty. Kinkiety, zawieszone na ścianach, mogą świetnie współgrać z oświetleniem sufitowym, tworząc harmonijną i piękną aranżację wnętrza. Oczywiście, same także mogą grać pierwsze skrzypce, szczególnie gdy chcemy uzyskać efekt ciepłego półmroku.

Światełko (nie tylko) w tunelu

Kinkiety ścienne to najlepsze rozwiązanie do długich pomieszczeń. Wspaniale sprawdzą się w korytarzach i wydłużonych przedpokojach. Powieszone w równych odstępach zapewnią wyraźne, ale nie za ostre światło. Doskonale pasują także na schody i półpiętra. Te miejsca w domu szczególnie zasługują na porządny strumień światła, a często nie jesteśmy w stanie zapewnić go za pomocą lamp sufitowych. Kinkiety, powieszone na ścianie bezpośrednio przy schodach, zapewnią dobre, równomierne oświetlenie – a przez to również i bezpieczeństwo. Warto także powiesić tego typu lampy po dwóch stronach lustra w łazience. Otrzymamy równomierne oświetlenie, niezwykle wygodne przy goleniu się lub robieniu makijażu.

Kinkiety, montowane na ścianach, spójnie dopełnią także oświetlenie dużych pomieszczeń, takich jak salon lub jadalnia. Jeżeli metraż jest duży, lampy wiszące nie wystarczą do równomiernego oświetlenia przestrzeni. Kinkiety są więc nieodzowne, aby w pokoju nie zapanował ponury półcień poza kręgiem światła, rzucanym przez wiszącą lampę.

Półmrok kontrolowany

Często zdarza się jednak, iż celowo chcemy uzyskać efekt półcienia. Lampy ścienne świetnie nadają się do tego celu. Jeżeli w salonie zapalimy tylko te lampy, zbudujemy nastrój idealny do romantycznej kolacji przy świecach. W korytarzu wystarczy zapalić połowę kinkietów, aby uzyskać delikatne oświetlenie. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które wstają w nocy lub wcześnie rano. Nie zbudzą reszty domowników jasnym światłem z korytarza, a jednocześnie nie będą zmuszone poruszać się po ciemku. Perfekcyjne miejsce dla tych lamp znajduje się także za zagłówkiem łóżka – kinkiety do sypialni to doskonały pomysł! Dzięki temu stworzymy wspaniałą przestrzeń na wieczorne lektury lub oglądanie filmu.