Kropielnice bezdotykowe

Popularne filtry:

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Kropielnice bezdotykowe

Pandemia koronawirusa wywołała u wielu osób lęk przed bezpośrednim kontaktem z wodą święconą umieszczoną w naczyniu, z którego korzystają wszyscy wierni. Jednakże osobom przychodzącym na Eucharystię lub inne nabożeństwo zależy, aby dokonać rytualnego obmycia się z grzechu. Przywodzi to na myśl o błogosławieństwo i miłosierdzie Boga, których dostąpiliśmy w tajemnicy Chrztu Świętego. Przypomina to również, że przez Chrzest możemy dostąpić zbawienia i zmartwychwstania w bożej miłości w niebie. Jest to również wyraz tożsamości katolickiej, deklarowany przy wchodzeniu do kościoła.
Kropielnice bezdotykowe gwarantują zachowanie bezpieczeństwa i higieny dla każdego wchodzącego do kościoła. Ponieważ aspersoria automatycznie dawkują czystą wodę święconą bezpośrednio na ręce, nie ma konieczności zanurzania dłoni w misie. Każda niewykorzystana kropla, która skapnęła z dłoni, jest gromadzona w specjalnym pojemniku, by móc postąpić z nią w godny sposób. Dzięki temu następne osoby nie mają z nią kontaktu. Wierni z pewnością docenią to bezpieczne wyjście, umożliwiające im pielęgnowanie wielowiekowej tradycji chrześcijańskiej.

Aspersorium automatyczne – zbawienne rozwiązanie

Symboliczne obmycie się z grzechu przed wejściem do kościoła to zwyczaj niezwykle stary, sięgający czasów starożytnych i początków chrześcijaństwa. Od XIV wieku kropielnice zaczęto ustawiać w przedsionkach kościołów. Zanurzenie palców w naczyniu z wodą święconą i wykonanie znaku krzyża jest świadectwem wiary oraz pierwszym kontaktem wiernych ze strefą sacrum. To również forma łączności i kontaktu z Jezusem Zbawicielem. Kropielnice zazwyczaj znajdują się w kruchcie kościoła. W mniejszych świątyniach umieszcza się je również pod chórem. Występują w różnej formie – czasem jako wolnostojące naczynia, czasem zaś wiszą na ścianie w kształcie półokrągłej misy. Bez względu na ich formę, zajmują ważne miejsce nie tylko w przestrzeni kościoła, ale także w celebracji każdej Mszy Świętej przez wiernych. Wykonanie znaku krzyża wodą święconą jest formą przygotowania się do modlitwy oraz pamiątką sakramentu Chrztu. Obecnie, gdy zależy nam na unikaniu bezpośredniego kontaktu, idealne wydają się kropielnice bezdotykowe, automatycznie dozujące wodę święconą na dłonie.

Spójne wnętrze kościoła

Nasze kropielnice bezdotykowe zaprojektowaliśmy w taki sposób, by współgrały ze stylem architektonicznym każdej świątyni. Odnajdą się zarówno w małej kaplicy czy parafialnym kościółku, jak i w monumentalnej katedrze lub bazylice. Do kościołów w klasycznym porządku polecamy aspersorium kamienne. Kropielnica wykonana ze szlachetnej stali doskonale wpasuje się zaś do nowoczesnych świątyń. Nasze naczynia na wodę święconą zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości. Dlatego też z pewnością będą nieustannie służyć kapłanom i wiernym latami, a nie tylko od święta – nawet w przypadku intensywnego użytkowania.
Podobnie jak w przypadku witraży, istnieje możliwość umieszczenia imienia i nazwiska fundatora na kropielnicy. Taki grawerunek jest formą pamięci oraz podziękowania i uhonorowania osoby, która przyczyniła się do rozwoju danej świątyni.
Telewizja Polska zwróciła uwagę na jedną z naszych kropielnic bezdotykowych, znajdującą się w olsztyńskim kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Zrealizowany materiał, można obejrzeć tutaj.