Lampy ogrodowe

Nowości

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Wyświetlanie 1–25 z 34 wyników

Lampy ogrodowe

Rozplanowanie oświetlenia zewnętrznego to nie lada wyzwanie. Musi być nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale także pięknie rozświetlać walory Twojej posesji. Dlatego też lampy ogrodowe, które znajdą się na Twojej działce, muszą zostać starannie wybrane. Jeżeli odpowiednio oświetlisz swój ogród, zręcznie operując grą światła i cienia, uzyskasz niezwykły, nastrojowy klimat. Letnie wieczory na tarasie, romantyczne kolacje na świeżym powietrzu czy garden party z rodziną i znajomymi będą miały zupełnie inną atmosferę.
Jednakże, wybierając lampy do ogrodu, nie należy kierować się tylko ich urodą. Bardzo ważne jest, aby oprawy oświetleniowe były wodoszczelne, odporne na warunki atmosferyczne oraz posiadały odpowiednio wysoki stopień ochrony (IP), który powinien wynosić co najmniej 44. Warto zwrócić uwagę, aby były ocynkowane, wykonane ze stali nierdzewnej albo Corten. Solidne lampy na słupku nie tylko staną się dekoracją Twojego ogrodu, ale także posłużą Ci przez długie lata, bez względu na panujące warunki pogodowe.

Praktyczne źródło światła

Dobrze wybrane i rozmieszczone lampy zewnętrzne znacznie pomogą Ci w codziennym funkcjonowaniu. Rozstawione wzdłuż podjazdu, ułatwią wjazd lub wyjazd z garażu. Warto także rozświetlić chodnik oraz samo wejście do domu. Dzięki temu nie będziesz musiał w ciemności szukać kluczy. Stojące lampy ogrodowe możesz także umieścić wzdłuż ścieżek w ogrodzie. Pozwoli to z łatwością poruszać się po zmroku po posesji, a nikt nie zadepcze wypielęgnowanego trawnika. Świetnie sprawdzą się również jako oświetlenie tarasowe lub altany. Dzięki temu będziesz mógł spędzać czas na zewnątrz aż do późnej nocy. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem basenu, rozjaśnienie jego najbliższej okolicy pozwoli ci cieszyć się możliwością kąpieli nawet po zmroku.
Oczywiście, oświetlenie ogrodowe przyda się nie tylko wtedy, gdy spędzasz czas na podwórku. Przebywając wieczorem w domu przy zapalonym świetle, nie jesteś w stanie widzieć co dzieje się w ogrodzie. Jeżeli umieścisz lampy na wewnątrz, rozjaśnią twoją posesję, a Ty będziesz mógł poczuć się bezpieczniej.

Olśniewający efekt

Ogrodowe lampy stojące sprawdzą się nie tylko jako praktyczne oświetlenie twojej działki. Mogą także znacznie ją upiększyć, współgrając z różnymi elementami znajdującymi się na twojej posesji. Z ich pomocą możesz oświetlić wyjątkowe rośliny, kwiaty lub krzewy, znajdujące się na grządkach i rabatach. Wydobyte z mroku, będą stanowić niezwykłą, naturalną ozdobę. Jeżeli na swojej działce umieściłeś rzeźby lub figury, ich dokładne oświetlenie jest wręcz niezbędne! Wystarczy odpowiednio umieścić źródło światła, aby uzyskać efekt zapierający dech w piersiach.
Co więcej, eleganckie oświetlenie przydomowe samo w sobie może stanowić dekorację ogrodu. Wystarczy wybrać designerskie lampy odpowiednie do charakteru całej posesji. Możesz zdecydować się na modele nowoczesne lub klasyczne. Pamiętaj jednak aby oświetlenie do ogrodu wybierać jak najbardziej energooszczędne oraz o długim czasie działania. W tym przypadku najlepiej sprawdza się oświetlenie ledowe. Lampy typu LED to nowoczesny i ekonomiczny sposób na zapewnienie niezwykłej oprawy świetlnej dla Twojego ogrodu!