Lampy sufitowe i plafony

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Nie znaleziono produktów pasujących do Twojego wyboru.

Lampy sufitowe i plafony

Szukając idealnego oświetlenia do naszego domu lub biura często zastanawiamy się, jaki rodzaj lamp będzie najlepszy. Szukając odpowiedniego typu staramy się wybrać takie modele, aby uzyskać efekt naturalnego światła, które łagodnie rozprasza się, a nie razi w jednym miejscu. Dlatego też warto postawić na lampy sufitowe i plafony. Charakterystyczną cechą tego typu oświetlenia jest to, iż znajdują się blisko mocowania na suficie. Dzięki temu światło odbija się od ścian, tworząc miękki, naturalny efekt, bez wyraźnego cieniowania. Jeżeli zdecydujesz się na plafon z żarówkami skierowanymi w różnych kierunkach jedynie pogłębisz ten pozytywny rezultat. Lampy sufitowe sprawdzą się także w biurach – zarówno w firmie, jak i tych domowych. Łagodzą światło bijące od ekranu oraz blask lampki biurkowej, często wykorzystywanej podczas pracy przy komputerze.

Oświeć się!

Z powodu wyżej wymienionych zalet lampy sufitowe i plafony są równie dobrym rozwiązaniem do garderoby lub przymierzalni. Dają bardziej naturalny rodzaj oświetlenia, tak więc nasze odbicie nie będzie zaburzone przez sztuczne cienie. Taki kontrast pomiędzy światłem i cieniem powstałyby przy oświetleniu lampą wiszącą, dającą prosty i zwarty słup światła.

Plafony dobrze odnajdą się także w sypialni. Czasami przed snem lubimy poczytać w łóżku. Z drugiej strony nie chcemy narażać oczu na zbyt silne światło, szczególnie późnym wieczorem. Dlatego też warto punktowe światło lampki nocnej lub kinkietu zneutralizować oświetleniem sufitowym. Dzięki temu zapewnimy sobie zarówno snop światła na książkę, jak i nie przemęczymy wzroku.

Świeć przykładem dobrego gustu

W naszej ofercie znajdą Państwo ogromny wybór lamp sufitowych i plafonów: od modeli bardzo prostych i geometrycznych, aż po skomplikowane, ażurowe kształty. Do wnętrz w modernistycznym stylu polecamy szczególnie nowoczesne plafony w kształcie sopla. Lampy ze szklanymi kloszami świetnie podkreślą klasyczne i eleganckie mieszkania, urządzone w klimacie art déco. Pomieszczenia w stylu industrial wspaniale dopełni loftowy plafon w surowym, przemysłowym kształcie. Z pewnością odpowiednio zaplanowane oświetlenie znacznie ułatwi ci życie oraz pięknie podkreśli wyjątkowy charakter twojego mieszkania. Twój dom stanie się przykładem przemyślanej, funkcjonalnej oraz pięknej aranżacji!