Ławki szkolne

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Nie znaleziono produktów pasujących do Twojego wyboru.

Ławki szkolne

Wyposażenie placówek oświatowych jest niebywale istotną sprawą. W końcu dzieci przebywają tam wiele godzin dziennie, ucząc się i bawiąc. Niestety, większość godzin lekcyjnych spędzają w pozycji siedzącej. Dlatego też należy zapewnić im wygodne ławki szkolne, dostosowane do ich wzrostu oraz potrzeb. Mimo że stolik to prosty i podstawowy element wyposażenia klas i sal, należy gruntownie przemyśleć jego zakup. Ławka szkolna powinna być solidna i trwała, aby przetrwała liczne roczniki. Nie może być niestabilna lub chwiejna, gdyż nie zapewni to odpowiedniego komfortu pracy dla uczniów. Ten z pozoru zwykły element wyposażenia posiada niebagatelne znaczenie w kształceniu naszych dzieci.

W szkolnej ławie

Podstawowym modelem, jaki posiadamy w naszej ofercie, jest stolik jednoosobowy. Świetnie sprawdzi się w bibliotekach i czytelniach, gdzie uczniowie potrzebują indywidualnej przestrzeni do pracy. Pojedyncze modele przydadzą się także podczas pisania egzaminów i matur. Są bardzo wygodnym rozwiązaniem, gdyż zapewniają uczniom więcej miejsca niż ławki dwuosobowe. Są również najbezpieczniejszym rozwiązaniem, gdyż pozwalają na zachowanie odpowiedniego w trakcie zajęć lekcyjnych. Jednocześnie można spokojnie łączyć je w stoliki wieloosobowe, na przykład podczas pracy w grupie. Tego typu stoły szkolne polecamy szczególnie do klas wyższych, a także do liceów i techników. Uczniowie na tym etapie edukacji piszą wiele testów czy próbnych egzaminów. Dlatego też możliwość rozsunięcia ławek z pewnością ułatwi organizację różnego typu sprawdzianów.
W sprzedaży posiadamy również ławki dwuosobowe. Dzieci, siedzące parami, z łatwością nawiążą kontakty oraz nauczą się pracy w grupie. Sprawdzą się szczególnie w klasach nauczania podstawowego, gdzie dzieci nie potrzebują jeszcze dużej powierzchni do pracy.

Pomoc naukowa

Przy zakupie wyposażenia do sal lekcyjnych należy pamiętać, że określone normy regulują wysokość blatu w stosunku do wzrostu dziecka. Meble szkolne oznacza się cyframi od 1 do 7. Dzięki temu można dobrać nie tylko krzesło odpowiednie do ławki, ale także poprawnie usadzić uczniów. Zapewni im to komfort pracy, który zostałby zaburzony siedzeniem przy zbyt niskim lub za wysokim stoliku. Zachowanie odpowiedniej postawy podczas pracy w szkole jest kwestią niezwykle ważną dla zdrowia dzieci. Jeżeli dziecko będzie siedziało w źle dobranej ławce przez wiele godzin dziennie, zaszkodzi to jego kręgosłupowi. Jednocześnie jego koncentracja zostanie zaburzona, co uniemożliwi efektywną pracę. Z tego względu w każdej klasie powinny znaleźć się stoliki o różnej wysokości, aby wszyscy uczniowie, niscy i wysocy, siedzieli w ławce dostosowanej do ich postury. Z pewnością pomoże to w osiąganiu lepszych wyników w szkole.