Obrzeża ogrodowe

Popularne filtry:

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Nie znaleziono produktów pasujących do Twojego wyboru.

Obrzeża ogrodowe

Przydomowy ogród to coraz częściej znacznie więcej niż tylko trawnik. Na jego powierzchnię może składać się wiele odmiennych obszarów o różnych funkcjach, które trzeba oddzielić w sposób wyraźny i praktyczny. Dlatego obrzeża ogrodowe to cenione rozwiązanie, które pozwala odgrodzić od siebie trawniki, rabaty, wielopoziomowe skalniaki, chodniki i ścieżki. Kortenowe obrzeża są ciekawą alternatywą dla typowych drewnianych lub plastikowych palisad oraz betonowych krawężników. Przede wszystkim są dużo bardziej subtelne i eleganckie, tak więc nie zdominują ogrodu. W końcu to Twoje rośliny są tam najważniejsze! Również materiał wykonania działa na korzyść naszych ogrodzeń. Stal Corten jest niesamowicie wytrzymała i odporna na warunki pogodowe, tak więc nasze obrzeża trawnikowe to inwestycja na lata!

Wyznaczaj granice

Jeżeli w twoim ogrodzie znajduje się ścieżka, usypana z kruszywa bądź żwirowa alejka z pewnością dobrze znasz problemy, jakie za tym idą. Kamyki wysypują się na trawnik, co utrudnia koszenie trawy, a sama ścieżka z czasem zaczyna zarastać trawą. Aby utrzymać ogrodowe alejki w idealnym stanie warto zaopatrzyć się w stosowne obrzeża. Zapobiegną ono zarastaniu ścieżki, ponieważ uniemożliwi korzonkom trawy dalszego rozrostu. Utrzyma także w ryzach żwir i kamyki. Tym sposobem twój ogród zawsze będzie wyglądał perfekcyjnie!
Obrzeża do trawników przydadzą się także tym wszystkim osobom, które stosują ściółkowanie korą. Jest to metoda posiadająca wiele zalet. Niestety, posiada też poważną wadę – kora ma tendencję do rozsypywania się poza wyznaczone grządki. Aby utrzymać ją w ryzach wystarczy odgrodzić rabatę od trawnika za pomocą obrzeża. Problem rozwiązany!

Poskramiacz węży

Wytrzymałe obrzeża ogrodowe to również doskonałe miejsce do umieszczenia kabli oraz węży nawadniających. Jeżeli ukryjesz je tam, nie będziesz musiał martwić się o to, że zostaną uszkodzone podczas koszenia trawy lub przegryzione przez zwierzaki. Tym sposobem zapewnisz także bezpieczeństwo dzieciom – zniwelujesz możliwość potknięcia się o rozciągnięty kabel lub przewód i przewrócenia.
Nasze obrzeża ogrodowe występują w wielu formach, tak więc istnieje możliwość utworzenia zróżnicowanych kształtów, dostosowanych do danego ogrodu, rabaty lub kwietnika.