Organizery do kabli

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Wyświetlanie jednego wyniku

Organizery do kabli

Pod twoim biurkiem znajduje się prawdziwa plątanina kabli, która utrudnia ci korzystanie z komputera oraz zbiera kurz? Szukasz praktycznego rozwiązania, aby dojść z nimi do ładu? Organizery do kabli to świetny sposób na zapewnienie porządku i bezpieczeństwa. Jest to specjalny uchwyt, który z łatwością zamontujesz pod biurkiem na wkręty montażowe. Znacznie ułatwi ci zarządzanie kablami. Przewody umieszczone w takiej rynnie nie będą narażone na uszkodzenie i przecięcie. Pamiętaj, że w kablach płynie prąd o sile 230 V, tak więc przerwanie izolacji przewodu to poważne zagrożenie! Co więcej, uchronisz swoje sprzęty przed upadkiem i uszkodzeniem, gdyż zniwelujesz ryzyko przypadkowego pociągnięcia za kabel i strącenia urządzenia.
Oprócz okablowania możesz umieścić na korytku listwę zasilającą, rozdzielacz czy przedłużacz. Taki moduł, przykręcony do blatu, jest znacznie bezpieczniejszym miejscem dla zasilaczy niż podłoga. Podwieszone gniazdka nie zostaną przypadkowo zalane lub uszkodzone.

Sposób na prowadzenie kabli

W skład sprzętu komputerowego wchodzi wiele elementów: mysz, klawiatura, głośniki, czy monitor. Niezbędny jest także router lub kabel sieciowy. I choć pojawiają się wersje bezprzewodowe, część z tych urządzeń wciąż posiada tradycyjny kabel. Dlatego też maskownica jest potrzebna praktycznie dla każdej osoby posiadającej komputer. Gdy tylko przykręcisz ją do blatu, zapomnisz o pomieszaniu z poplątaniem, zazwyczaj panującym pod biurkiem!
Decydując się na podblatowy organizer, warto zakupić także specjalne rzepy lub spinki do kabli. Pomogą ci pogrupować je w grubsze wiązki. Najlepiej połączyć ze sobą kable z jednej rodziny, np. wspólne spiąć te od oświetlenia, głośników lub myszy i klawiatury.  W ten sposób z kilku lub nawet kilkunastu przewodów zredukujesz je do dwóch-trzech, co znacznie ułatwi zaprowadzenie porządku oraz umieszczenie ich na prowadnicy.

Zamaskuj chaos

Myślisz, że osłona na kable jest potrzebna jedynie dla osób, które wiele korzystają z komputera? Nic bardziej mylnego! Tak naprawdę przemyślana organizacja kabli przyda się w każdym domu. Po pierwsze, jeżeli przewody leżą na podłodze, zbiera się tam ogrom kurzu. Podwieszenie i ukrycie ich nie tylko zniweluje ten problem, ale także ułatwi sprzątanie czy korzystanie z robota odkurzającego. Co więcej, organizer na kable przyda się także wszystkim posiadaczom zwierząt. Nie będziesz musiał bać się, że twój pupil przegryzie długie przewody. Jest to to także pomysł dla estetów. Nie oszukujmy się, kłąb kabli znajdujący się pod biurkiem nie wygląda schludnie. Dlatego też warto zamaskować go na specjalnej półce na kable. Schowanie takiego chaosu z pewnością poprawi estetykę pomieszczenia.

Ergonomiczna organizacja kabli

Jest kilka alternatyw dla podblatowego organizera. Zazwyczaj jest to pojemnik na kable. Można schować tam listwy i przedłużacze, a kable wypuścić bocznymi otworami. Jednakże jest to rozwiązanie posiadające więcej wad niż zalet. Przede wszystkim, takie pudełko zajmuje miejsce na podłodze, tak więc nie jest to ergonomiczne rozwiązanie, szczególnie dla małej przestrzeni. Po drugie, za każdym razem, gdy będziesz potrzebował coś podłączyć lub odłączyć, będziesz zmuszony nurkować pod biurko. Oczywiście, pojemnik możesz umieścić na blacie, ale czy warto zagracać go kolejnym, dużym przedmiotem? Na koniec warto wspomnieć, że do pudełka nie zmieści się każdy przedłużacz ani ich większa liczba. Jeżeli zdecydujesz się na podwieszany organizer, nawet długa listwa – lub kilka krótkich – zmieszczą się na nim, nieco wystając poza obręb maskownicy. Jeśli umieścisz ją pod blatem nie tylko wykorzystasz zazwyczaj nieużytkowaną przestrzeń, ale także będziesz mieć listwę na wyciągnięcie ręki. Z łatwością sięgniesz do jej włącznika oraz podepniesz lub odepniesz potrzebną wtyczkę.