Oświetlenie

Nowości

Popularne filtry:

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Wyświetlanie 1–25 z 39 wyników

Oświetlenie

W obecnych czasach nie wyobrażamy sobie normalnego funkcjonowania bez sztucznego światła. Pozwala nam pracować, uczyć się oraz zrelaksować o dowolnej porze. Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje nam oświetlenie, musimy rozsądnie rozplanować umiejscowienie punktów świetlnych w domu lub w pracy. Musi ich być wystarczająco dużo, aby w pomieszczenie nie było niedoświetlone. Jeżeli będziemy wytężać wzrok w słabym świetle, narazimy nasze oczy na ból i przemęczenie. Z drugiej zaś strony, gdy światło jest zbyt ostre, również możemy doprowadzić nasz wzrok do złej kondycji. Dlatego też już na wstępnym etapie remontu lub budowy warto poważnie zastanowić się nad rozmieszczeniem oświetlenia, aby zapewnić sobie wygodę i komfort na co dzień.

Lampy do pokoju

Podstawowym rodzajem lamp są te montowane na ścianach lub suficie. Ten typ oświetlenia odnajdzie się praktycznie w każdym pomieszczeniu, w zależności do tego, jaki model wybierzesz. Do jadalni najlepiej pasować będą lampy wiszące na długim kablu. Dają wyraźny, równy krąg światła, dlatego świetnie sprawdzą się w roli oświetlenia stołu. Jeżeli posiadasz duży salon, postaw na żyrandol! Te duże i eleganckie modele najlepiej sprawdzają się w przestronnych pomieszczeniach. Reflektory i spoty polecamy dla osób, które chcą wyodrębnić określony punkt swojego domu lub mieszkania. Obrazy, zdjęcia, a może ciekawe figurki? Oświetlenie punktowym strumieniem pięknie uwypukli twoje zbiory!

Praktyczna strona światła

Kuchnia i przedpokój to te miejsca w domu, które mają nie tylko zachwycać wystrojem, ale także być praktyczne przy codziennym korzystaniu. Dlatego też w tych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się lampy sufitowe lub plafony. Zawieszone blisko sufitu, oświetlą równym i miarowym blaskiem każdy kąt! A jaki typ oświetlenia sprawdzi się w łazience? Odpowiedź brzmi – kinkiety! Są niewielkie, ale bardzo praktyczne, dlatego doskonale odnajdą się nawet w niedużej łazience. Warto zawiesić je nad lustrem, aby uzyskać bezpośredni promień światła. Znacznie pomoże to przy codziennych czynnościach, takich jak golenie, makijaż lub czesanie się.

Czas oświecenia

Innym typem lamp są te podłączane do kontaktu, a nie montowane bezpośrednio na ścianie. Wysokie lampy podłogowe wspaniale nadają się do wieczornej lektury w fotelu. Pomogą ci także oświetlić pokój podczas oglądania filmu lub telewizji. Małe lampki biurkowe i stołowe mają jeszcze więcej zastosowań! Mogą służyć jako oświetlenie blatu lub biurka podczas nauki lub pracy. Postawione przy łóżku na stoliku, będą służyć jako lampki nocne. Świetnie odnajdą się również jako nocne oświetlenie pokoju dziecięcego.
Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż posiadamy rodziny lamp, w które wchodzą modele każdego typu. Dzięki temu możesz wybrać lampę wiszącą, sufitową czy stojącą o takim samym stylu i charakterze. Dlatego też, jeżeli cenisz sobie spójność i harmonię wnętrza, postaw na jednolity styl oświetlenia w swoim domu!