Palety aluminiowe

Popularne filtry:

Ilość aktywnych filtrów:

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Palety aluminiowe

Przemysł spożywczy, chemiczny lub farmaceutyczny musi bezwzględnie spełniać najwyższe standardy higieny, zarówno podczas produkcji, jak i w transporcie oraz przy przechowywaniu. Na każdym z tych etapów najlepiej sprawdzą się palety aluminiowe, zapewniające bezpieczeństwo fitosanitarne. Posiadają one szereg zalet, dzięki którym przewyższają palety drewniane lub plastikowe. W odróżnieniu od nich, nie odkształcają się, nie łamią, nie pękają ani nie pęcznieją. Aluminiowe palety są lekkie i wytrzymałe, a także są w stanie wytrzymać większe obciążenia. Dzięki swojej gładkiej i odpornej powierzchni są łatwe do czyszczenia oraz nie absorbują zapachów i zanieczyszczeń. Są odporne na zmiany temperatury oraz można wykorzystywać je w każdych warunkach atmosferycznych. Nie wymagają dodatkowych zabiegów, jak fumigacja czy obróbka cieplna. Nie rdzewieją i są odporne na ogień i pleśń. Z tego względu spełniają europejskie normy i procedury HACCP – w przeciwieństwie do palet drewnianych, które mogą stanowić źródło zanieczyszczenia mikrobiologicznego.

Oszczędzaj i odnawiaj

Palety z aluminium zapewniają nie tylko bezpieczeństwo higieniczno-sanitarne, ale także niosą ze sobą dużą oszczędność pieniędzy. Są lekkie, a więc obniżają koszty dostawy. Wykonujemy je z wytrzymałego materiału, tak więc nie musisz wydawać pieniędzy na ich częste wymiany lub naprawy. Dodatkowo, stosowanie palet aluminiowych w wewnętrznym łańcuchu logistycznym znacznie zmniejsza ilość generowanych odpadów. Ze względu na trwałość materiału i łatwość utrzymania czystości, będziesz mógł przez bardzo długi okres czasu korzystać z tych samych palet, ciągle spełniających normy bezpieczeństwa i higieny. Dodatkowo, aluminiowe palety można z łatwością poddać recyklingowi, bez utraty właściwości materiału. Aluminium bowiem jest tworzywem, które przetwarzać można praktycznie w nieskończoność. Dlatego też palety z tego materiału zyskują przewagę nad drewnianymi lub plastikowymi, których wtórne wykorzystanie jest ograniczone przez możliwości tworzywa.

Najwyższe standardy

Jesteśmy polskim producentem oferowanych europalet aluminiowych. W naszym zakładzie wytwarzamy dwa rodzaje palet: na płozach oraz na stopach. Modele dostępne w naszym sklepie wykonujemy w standardowych rozmiarach (np. 1200×800 mm), dzięki czemu nadają się do podnoszenia przez wózki widłowe. Wykorzystywane w procesie produkcji profile aluminiowe wycinamy laserowo, dzięki czemu wszystkie elementy pasują do siebie doskonale. Palety wykonane z tego tworzywa są również bezpieczniejsze dla pracowników, gdyż są odporne na zniszczenia. Nawet w mało prawdopodobnym przypadku uszkodzenia, nie będą wystawać z ich niebezpieczne drzazgi lub gwoździe. Wszystkie dostępne modele są zgodne z zasadą Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) oraz Dobrej Praktyki Higienicznej (GHP). Dlatego też nasze palety z aluminium dają gwarancję zachowania najwyższych norm i standardów w kontakcie z żywnością, kosmetykami oraz chemią.