Podpory pod rośliny pnące

Nowości

Popularne filtry:

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Wyświetlanie 1–25 z 51 wyników

Podpory pod rośliny pnące

Domowa uprawa roślin staje się coraz popularniejsza, a wiele osób dąży do uzyskania w swoim mieszkaniu efektu miejskiej dżungli. Jednakże część odmian wymaga specjalnie przygotowanego stanowiska – zwykła doniczka to dla nich za mało! Gatunki pnące do prawidłowego rozwoju wymagają specjalnych stelaży. Dzięki nim nie tylko zapewnisz roślinom optymalne warunki do rozwoju, ale także uzyskasz wspaniałą dekorację wnętrza. W ten sposób doskonale wyeksponujesz naturalne piękno roślin. Takie rozwiązanie jest również bardzo praktyczne. Znacznie ułatwisz sobie pielęgnację roślin oraz ich podlewanie. Z łatwością będziesz kontrolować ich wzrost, przycinając pędy do odpowiedniej wysokości.
Podpory pod rośliny pnące montowane przy ścianie zapewnią solidną podstawę, zdolną utrzymać nawet mocno rozrośnięte okazy.
Co więcej, niektóre trejaże na rośliny pnące zaprojektowaliśmy w sposób modułowy. Oznacza to, że możesz dowolnie zestawiać je ze sobą i wedle potrzeby modyfikować, tworząc nieregularne, abstrakcyjne kształty. W ten sposób wraz ze wzrostem Twojej rośliny podpora pod nią także będzie powiększać się!

Ścianka wspinaczkowa

Jeżeli nie chcesz decydować się na podporę ścienną, możesz wybrać podpórkę do doniczki. Wystarczy wbić ją w ziemię, aby zapewnić pnączom ozdobnym przestrzeń do prawidłowego wzrostu. Dzięki temu nawet wiotkie i delikatne gatunki będą mogły zdrowo i prawidłowo rozwijać się, pnąc się do góry po dekoracyjnej drabince. Co więcej, wyrośnięte już rośliny nie złamią się pod własnym ciężarem. Jeżeli uprawiasz rośliny balkonowe, możesz odmiany pnące umieścić na kratkach w donicach stojących przy bocznych ścianach. W ten sposób stworzysz zieloną barierę, odgradzającą Twój balkon od sąsiednich. Dzięki temu nie tylko zasłonisz swoją przestrzeń, ale także uzyskasz niezwykłą aranżację z zielonymi, dekoracyjnymi ściankami dzielącymi.
Wybierając podstawę pod rośliny wbijaną bezpośrednio w ziemię warto zwrócić uwagę na materiał wykonania. Jeżeli idzie o stronę praktyczną, zdecydowanie wygrywają metalowe podpory. Jest to materiał odpory na wilgoć, a malowanie proszkowe sprawia, że stal nie będzie korodowała. Twoje rośliny będą mogły wspinać się po nich bez ograniczeń!

Oparcie dla roślin ogrodowych

Trejaże pod rośliny ogrodowe powinny spełniać nieco inne wymagania niż modele przeznaczone do wnętrz. Przede wszystkim, muszą wykazywać się znaczną odpornością na warunki atmosferyczne. Świetnie sprawdzą się zarówno w dużym ogrodzie, jak i na niewielkiej działce. Za ich pomocą możesz wydzielić części ogrodu, np. dla dzieci, jednocześnie nie tracąc widoczności. Przy pomocy niewysokich podstaw możesz także wyznaczyć zakątek ogrodu, przeznaczony na uprawę warzyw. Jeżeli do tego celu użyjesz zbyt wysokich przegród, rośliny mogłyby otrzymywać za małą ilość światła słonecznego. Niewielkie wsporniki wydzielą odpowiednią przestrzeń, jednocześnie nie zasłaniając wzrastających na grządkach roślin.
Nasze podpory świetnie sprawdzą się także jako ciekawy sposób na oddzielenie tarasu od ogrodu. Dzięki temu zachowasz integralność z roślinnością, nie odgradzając się od niej sztywnym płotem. Kratki pod pnącza, osadzone powojem lub bluszczem, pięknie połączą przestrzeń tarasową z zielonym trawnikiem lub rabatami kwiatowymi.

Jeżeli szukasz wysokiej przegrody, która nie tylko osłoni, ale także ozdobi wybraną część działki, sprawdź nasze parawany ogrodowe!