Postumenty

Ilość aktywnych filtrów:

Nie znaleziono produktów pasujących do Twojego wyboru.

Postumenty

Aranżując swój ogród, wiele osób decyduje się na umieszczenie w nim pięknych, ale delikatnych roślin. Zasługują one na to, aby wyeksponować je w należycie oraz potrzebują bezpiecznego miejsca, gdzie nie będzie im groziło rozdeptanie, przejechanie lub przelanie wodą. Świetnym sposobem na to są postumenty ogrodowe. Zapewnią odpowiednią przestrzeń dla twoich roślin doniczkowych. Ustawionym wysoko, nie będzie groził żaden nieprzewidziany wypadek! Takie podstawy sprawdzą się świetnie nie tylko w ogrodzie, ale także na balkonie czy tarasie. Zestawienie kilku modeli o różnych wysokościach pozwala stworzyć jednolitą kompozycję – nawet na małej przestrzeni. Jeżeli wolisz bardziej eklektyczne aranżacje, postument możesz zestawić z którymś ze stojaków na kwiaty. Z pewnością twój balkon lub taras będzie prezentował się oszałamiająco!
Postument ogrodowe nie tylko zrobią miejsce na doniczki, lecz także upiększą i ozdobią ogród. Ich piękna, rdzawobrązowa barwa będzie pięknie współgrała z naturalną zielenią. Nada dodatkowej głębi twoim roślinom, które na ich tle wydadzą się jeszcze piękniejsze!

Miejsce na podium

Tego typu postumenty sprawdzą się nie tylko jako podstawy pod donice ogrodowe. Często w ogrodzie lub na tarasie stawiamy różnego rodzaju figury lub rzeźby. Jednakże, aby nie zniknęły w tle, potrzebują bazy, na której można by je było postawić. W formie podstawy pod rzeźbę świetnie sprawdzą się nasze postumenty ogrodowe. Ich zróżnicowane kształty i rozmiary pozwolą na znalezienie ideału, który pięknie wydobędzie i wyróżni figurę na tle zielonej roślinności ogrodu. Wykonujemy je z trwałej i wytrzymałej stali Corten, tak więc na pewno utrzymają na sobie ciężar sztuki!
Weź pod uwagę jeszcze to, iż same postumenty prezentują się niczym abstrakcyjne rzeźby. Ich ciekawy wygląd z pewnością doda interesującej i niebanalnej nuty do aranżacji twojego ogrodu. Jeżeli zestawisz ze sobą kilka modeli, możesz stworzyć nieco tajemniczą i ekstrawagancką ozdobę swojej posesji.

Uniwersalność to podstawa

Postumenty ogrodowe można wykorzystać na jeszcze więcej sposobów! Wysoką podstawę możesz postawić obok grilla, gdzie będzie służyć jako podręczny blat na różne przybory: talerze, sztućce czy szklanki. Znajdziesz na nim miejsce także na warzywa czy kiełbaski czekające na przyrządzenie. Niższy, bardziej kwadratowy model możesz spokojnie wykorzystać jako stolik tarasowy lub ogrodowy w stylu industrial! Z pewnością będzie to oryginalne i unikatowe rozwiązanie.
Miejsce na nasze podstawy znajdzie się także w ogródkach restauracyjnych. Jeżeli szukasz elementów małej architektury, które pozwolą ci wyróżnić Twój lokal na tle innych, interesujące ozdoby to podstawa podstaw! Na postumencie możesz postawić lampy, które będą oświetlały stoliki lub plenerowy bar. Warto zwrócić uwagę również na donice kortenowe, które w połączeniu z podstawami pozwolą ci stworzyć harmonijną i spójną aranżację ogrodu.