Serwetniki

Ilość aktywnych filtrów:

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Serwetniki

Na hasło “dekoracja stołu” od razu przychodzą nam na myśl flakony z kwiatami, świeczniki, eleganckie nakrycia lub piękne obrusy. Na pewno niewielu z nas jako pierwsze skojarzenie podałoby serwetniki. Zupełnie niesłusznie! To nie tylko przydatne, ale także dekoracyjne akcesoria stołowe. Do takiego stojaka możesz włożyć jedną dekoracyjną serwetkę i w ten sposób stworzysz ciekawą ozdobę stołową. Jego ciekawa forma z pewnością udekoruje twój blat oraz wzbogaci używany serwis stołowy. Oczywiście, ten niewielki przedmiot jest również bardzo praktyczny. Pomieści wiele serwetek, wprowadzając na twój stół czystość, ład i porządek. Dzięki niemu zawsze masz pod ręką chusteczkę do wytarcia dłoni lub ust. Serwetnik stojący zajmuje niewiele miejsca na stole i z łatwością możemy go komuś podać. Kolejny plus: pasuje do niego każdy rozmiar serwetek.

Zawsze pod ręką

Serwetnik odnajdzie się świetnie w przestrzeni domowej. Idealnie pasuje do jadalni lub salonu, gdzie doda elegancji twojemu stołowi. Przyda się podczas wszelkich świątecznych śniadań, uroczystych obiadów i wystawnych kolacji. Jeśli organizujesz przyjęcie dla przyjaciół, na pewno często będą po niego sięgać. Podajnik z serwetkami jest niezbędny także podczas wszelkich świąt, urodzin i imienin, gdy zasiadamy do stołu w rodzinnym gronie. Oczywiście, będzie bardzo pomocny również na co dzień! W końcu każdemu zdarza się coś rozlać i w takiej sytuacji warto mieć pod ręką serwetkę, aby wytrzeć plamę.
Taki stojak przyda się nie tylko w jadalni, ale także w kuchni. Przecież i tam zawsze warto mieć pod ręką serwetkę z tkaniny, papieru lub z bibułki – w końcu bardzo często spożywamy tam potrawy. W kuchni świetnie odnajdzie się serwetnik w kształcie sztućców. Stojak z chusteczkami to dużo bardziej estetyczne i wygodniejsze rozwiązanie niż rolka kuchennego ręcznika papierowego, która często przewraca się.

Metalowe serwetniki do restauracji

Serwetnik to niezbędny element wyposażenia każdego lokalu gastronomicznego: restauracji, kawiarni, barów, hoteli i firm cateringowych. Stojak powinien znajdować się na każdym stoliku eleganckiej restauracji, by goście zawsze mieli serwetki na wyciągnięcie ręki. W elegancko urządzonych lokalach najlepiej sprawdzi się ozdobny, ażurowy model. Bardzo ciekawy wzór, imitujący górskie szczyty, doskonale podkreśli wystrój restauracji lub hoteli w stylu podhalańskim. Jeśli prowadzisz bar lub pub, miejsce serwetnika jest na ladzie. Do lokali urządzonych w luźnym, nowoczesnym stylu polecamy metalowe, geometryczne serwetniki.
Co więcej, metalowy serwetnik zyskuje tę przewagę nad ceramicznymi modelami, iż jest praktycznie niezniszczalny. Nawet strącony ze stołu, nie poniesie uszczerbku. Temu materiałowi nie zaszkodzi częste czyszczenie lub przecieranie środkami dezynfekcyjnymi, co przecież często ma miejsce w publicznych lokalach.

Spójna dekoracja stołu

Stojak na serwetki to bezsprzecznie ciekawy element wystroju wnętrz. Jest istotne, aby pasował nie tylko do aranżacji twojej jadalni czy kuchni, ale także do zastawy stołowej, którą posiadasz. Jeżeli twoja porcelana jest ozdobiona złotym ornamentem, dobierz serwetnik w tym kolorze! Twoje naczynia są w klasycznej bieli? Wybierz model w tej samej barwie lub wręcz przeciwnie – postaw na kontrastową czerń. Możesz także dobrać stojak pod srebrne sztućce. W połączeniu z metalowym, zdobionym świecznikiem w tym samym kolorze, stworzą harmonijną dekorację stołu kuchennego lub jadalnianego. W ten sposób stół będzie nie zbiorem osobnych elementów, ale stanowić będzie komplet i jednolitą kompozycję. Z pewnością uda ci się znaleźć serwetnik idealny, który wkomponuje się w aranżację twojego mieszkania.