Środki ochronne

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

Środki ochronne

W obecnych czasach zadbanie o odpowiedni poziom bezpieczeństwa i higieny jest kwestią priorytetową. Aby zapewnić najwyższe standardy, niezbędne są środki ochronne różnego rodzaju. Są nam potrzebne nie tylko w pracy, ale także w codziennym życiu. Powinniśmy dbać o zachowanie zasad i norm ochrony zdrowia nie tylko ze względu na nas, ale także na naszych bliskich i wszystkie osoby, z którymi mamy kontakt. Ograniczanie wyjść z domu, częste używanie produktów antybakteryjnych oraz zasłanianie ust i nosa – to podstawowe formy walki z wirusem. Dystans, dezynfekcja, maseczka – tymi prostymi hasłami warto się kierować!

Po pierwsze – dezynfekcja

Najbardziej podstawową formą zapewnienia higieny jest częsta dezynfekcja dłoni. Jest niezbędna i wymagana w sklepach, aptekach, szkołach, bibliotekach, biurach i wszystkich instytucjach publicznych. Powinniśmy przemywać ręce płynem lub żelem antywirusowym jak najczęściej, a zapewnienie dostępu do dezynfekcji leży w obowiązku pracodawcy, biura lub instytucji. Najprostszą formą wypełnienia tego obowiązku jest postawienie butelki z dozownikiem, w której znajduje się produkt antybakteryjny. Aby była odpowiednio widoczna, warto umieścić ją na specjalnym stojaku do płynu dezynfekującego. Opcją nieco bezpieczniejszą, gdyż niewymagającą użycia dłoni, są dyspensery łokciowe. Oferujemy modele ścienne oraz wolnostojące. Jednakże bezdotykowe dozowniki do dezynfekcji to najlepsze rozwiązanie! Specjalny czujnik reaguje na ruch, tak więc dozowanie żelu lub płynu na dłonie przebiega w sposób automatyczny i bezkontaktowy.
Do miejsc szczególnie narażonych zalecamy postawienie specjalnej bramy do dezynfekcji. Specjalne dysze tworzą kurtynę wirusobójczą, która jednak nie moczy przechodzących osób.

Po drugie – maseczka

Ochrona zdrowia opiera się także na zasłanianiu nosa i ust. W ten sposób chronimy przede wszystkim osoby, które mają z nami bezpośredni kontakt. W tej roli świetnie sprawdzają się przyłbice. Te środki ochronne, z przesłoną wykonaną z poliwęglanu, zapewniają komfort i wygodę, nawet przy dłuższym korzystaniu. Nie utrudniają oddychania, a odpowiednia odległość od twarzy pozwala na pracę w okularach, które nie zaparowują aż tak jak podczas noszenia maseczki bawełnianej. Przyłbice są wielorazowe, a materiał wykonania pozwala na częstą dezynfekcję środkami na baze etanolu. Dzięki temu zapewnimy sobie komfort i wygodę nie tylko w miejscu pracy, ale także w szkołach, różnych instytucjach oraz przestrzeni publicznej.