Stojaki i wieszaki na wino

Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Stojaki i wieszaki na wino

Już od starożytności urządzano spotkania, których celem, prócz toczenia zajmujących rozmów, było napicie się wybornego wina. Pomimo upływu tysięcy lat współcześni ludzie także cenią sobie ten typ spotkań towarzyskich, będący nie tylko przyjemnością dla ducha, lecz także dla podniebienia. Dla wielu osób picie wina to rytuał, odbywany w gronie bliskich lub znajomych. Niektórzy wolą oddawać się degustacji w samotności, jedynie w towarzystwie filmu lub książki. Jedno jest pewne – dobre wino zasługuje na odpowiednie traktowanie i przechowywanie – tu z pomocą przychodzą stojaki i wieszaki na wino.

Dlaczego wino powinno leżeć?

Dla prawdziwych smakoszy tego trunku nie do pomyślenia jest, by butelkę wina postawić, ot tak, na stole lub półce. Leżakowanie wina ma ściśle określony cel. Dzięki takiemu położeniu butelki, korek jest ciągle zanurzony. Dzięki temu nie wysycha i nie przepuszcza powietrza – wino utlenione traci swój bukiet. Dlatego też stojaki na wino pomogą jak najdłużej zachować aromat każdej butelki. Jednakże, jeżeli trunek nie będzie przechowywany długo, można ostatecznie zdecydować się na wieszak, który utrzymuje butelki w pozycji pionowej.

Prezent dla konesera

Stojak na wino to (obok korkociągu) wręcz oczywisty wybór, gdy przychodzi do wyboru prezentu dla amatora tego trunku. Pozwoli mu na wyeksponowanie swojej kolekcji, która nie będzie już kurzyć się w szafie. Często też miłośnicy wina, zamiast zwyczajowych magnesów i pocztówek, przywożą z podróży wyszukane trunki lub ciekawe w kształcie butelki, ozdobione niecodziennymi etykietami. Dla takich kolekcjonerów także warto sprezentować stojak lub wieszak, by mogli pochwalić się swymi zdobyczami z daleka.

Czerwone czy białe?

Takie pytanie często możemy usłyszeć w restauracjach. Jest to kolejna przestrzeń, w której doskonale odnajdą się stojaki i wieszaki na wino. Elegancko wyeksponowane za barem lub ladą butelki, kuszą klientów obietnicą wybornej lampki wina do ulubionego dania. Oczywistym miejscem na stojaki są także winiarnie lub bary, których bogata oferta zasługuje na jak najlepsze wyeksponowanie.

Wytrawny smak luksusu

Osoby, które jeszcze nie mogą pozwolić sobie na własną piwniczkę, z pewnością docenią praktyczny aspekt proponowanego rozwiązania. Jest to opcja zdecydowanie wygodniejsza niż trzymanie butelek w szafce lub barku, w których z trudem można znaleźć poszukiwaną butelkę. Kolekcja nie tylko sprawi przyjemność podniebieniu, ale także będzie cieszyć oko.