Stojaki na kwiaty

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Stojaki na kwiaty

Naturalne elementy jako dekoracja domu to mocny trend w aranżacji wnętrz. Zazwyczaj nasz wybór pada na żywe rośliny zielone. Czasem będzie to jedna doniczka, czasem zielona oaza w wybranym pomieszczeniu, innym razem zaś kilka ulubionych kwiatów w całym domu. Jednak, aby wyeksponować urodę roślin doniczkowych, warto zadbać o ich oprawę, czyli odpowiednie stojaki na kwiaty. Dodatkowo, żywe rośliny stanowią nie tylko ozdobę, ale są także elementem, który wprowadza spokój i harmonię. Bez wątpienia potrafią nas wyciszyć i zapewnić namiastkę kontaktu z naturą, tak pożądaną w miejskiej dżungli.
Oczywiście, dla wielu osób uprawa roślin ozdobnych to nie tylko obecny trend, ale przede wszystkim poważne hobby! Sadzenie, podlewanie, przesadzanie czy nawożenie – to wszystko można traktować jako prawdziwą rozrywkę. Gdy rośliny w swoim okresie kwitnienia pięknie rozwiną się, z pewnością poczujesz ogromną satysfakcję w włożonego trudu. Aby uwypuklić ich naturalne piękno i oddać honory twojej pracy, warto wyeksponować kwiaty na specjalnych stojakach.

Kwietniki metalowe – idealne miejsce na rośliny doniczkowe

Metalowy kwietnik stojący to zyskująca na popularności forma stojaka na doniczki. Okrągły, prostokątny, a może ażurowy? Każdy z nich będzie ciekawym rozwiązaniem na ustawienie doniczki, ale przede wszystkim tłem dla naturalnej zieleni kwiatów. Co istotne, kwietniki metalowe w różnej formie, ale w tym samym stylu, ustawione w jednym lub w kilku pomieszczeniach domu, mieszkania czy biura, pomogą osiągnąć upragnioną harmonię. Zestawienie wersji o różnych wysokościach pozwoli uzyskać efekt nowoczesnej drabinki na kwiaty. Możesz także zdecydować się na metalowy dekoracyjny stelaż na rośliny i pnącza do zamontowania na ścianę.
Wybór minimalistycznego metalowego stojaka, który nie rzuca się w oczy, ale dzięki swojej formie jest ozdobą, sprawia, że wnętrze nabiera wyrazu. Metalowy kwietnik w nowoczesnym stylu idealnie sprawdzi się w industrialnych czy loftowych wnętrzach. Dzięki swojej modernistycznej formie będzie także odpowiednim dodatkiem do salonu czy łazienki, urządzonych w nieco bogatszej estetyce. Z pewnością taki kwietnik zakorzeni się w twojej przestrzeni na długo!

Kwietniki stojące – domowa oaza zieleni

Ciekawy design minimalistycznego stojaka na kwiaty w połączeniu z bogactwem dostępnych opcji sprawia, że każdy znajdzie produkt idealny. Kwietniki stojące dostępne są w różnych modelach: z głęboką metalową donicą, donicą wewnętrzną, czy z głęboką półką. Wiele wzorów dostępnych jest w kilku rozmiarach, by dopasować się do aranżowanego wnętrza. Kwietniki stojące to także opcja wyboru modelu kwadratowego czy prostokątnego na jedną, dwie, lub trzy doniczki albo wersji z osłoną. To ogromne możliwości stworzenia oryginalnej aranżacji zielonej oazy oraz sposób na wprowadzenie spójności i harmonii do wnętrza.
Jednakże, zabudowany kwietnik stojący posiada dużo więcej zalet niż ciekawy wygląd. Przede wszystkim, może pełnić rolę osłonki na jedną lub więcej doniczek. Pomoże ukryć ten mało elegancki, plastikowy element, ukazując jedynie liście, łodygi i kwiatostany. Dodatkowo, jeżeli roślina, oprócz ziemi, wymaga warstwy drenażowej, nie musisz przy podlewaniu martwić się, że podstawka pod doniczką nie zatrzyma nadmiaru wody, która zaleje podłogę lub parapet. Metalowy kwietnik zapobiegnie takim wypadkom!

Blaski i cienie

Niektóre rośliny lub sadzonki wymagają półcienistego lub cienistego stanowiska, aby móc rozwijać się w prawidłowy sposób. Jeżeli uprawiasz takie gatunki, stojak jest wręcz niezbędny. Możesz postawić co w dowolnym miejscu, najlepiej dostosowanym do potrzeb danej odmiany. Przecież nie umieścisz takich roślin na parapecie, który siłą rzeczy jest często nasłoneczniony! Niektóre rośliny zachowują się odwrotnie – wymagają kontaktu ze słońcem jedynie przez kilka godzin dziennie. Takim odmianom również przyda się kwietnik, który jest łatwy do przeniesienia.
A co w przypadku pielęgnacji roślin, które uwielbiają kąpiele słoneczne? Parapet tylko z pozoru wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Po pierwsze, uniemożliwiasz sobie otwieranie szeroko okna. Po drugie, jeżeli pod parapetem znajduje się kaloryfer (co jest zjawiskiem bardzo powszechnym) w okresie grzewczym narażasz swoje rośliny na częste zmiany temperatury i kontakt z suchym powietrzem. Wielu odmianom nie służą takie warunki – wymagają odpowiedniego poziomu wilgotności gleby lub powietrza, aby w pełni rozkwitnąć.