Stojaki na rowery

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Stojaki na rowery

Coraz więcej mieszkańców miast rezygnuje z codziennych dojazdów samochodem lub komunikacją miejską, które często kojarzą się z czasochłonnym staniem w korkach. Natomiast zaobserwować można, iż poruszanie się rowerem staje się popularniejsze. Ludzie coraz częściej traktują bicykl jako podstawowy pojazd, którym pedałują do szkoły, pracy lub na zakupy. Nic dziwnego! To tani, przyjazny dla środowiska oraz korzystny dla zdrowia środek transportu. Dlatego też, ze względu na stale rosnącą liczbę rowerzystów, niezbędne są stojaki na rowery, znajdujące się w przestrzeni miejskiej i publicznej.
Co więcej, wiele osób wybiera dwa kółka również w celach wypoczynkowych. Dlatego też stojaki rowerowe powinny znaleźć się nie tylko przy biurach, uczelniach czy sklepach. Warto,  aby stanęły także w parkach, skwerach, na placach lub rynkach, aby bez problemu zrobić przerwę podczas niedzielnej przejażdżki z dziećmi. Warto też zapewnić odpowiednią ilość miejsc parkingowych na zewnątrz lub w rowerowniach w bloku, tak, aby każdy mieszkaniec bez problemu zostawił swój rower.

Parking dla rowerów

Nowoczesne stojaki rowerowe Ratio to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów. Nadają się zarówno do parkowania jednostronnego, jak i dwustronnego – wszystko zależy od sposobu umiejscowienia stelażu. Stojaki Fala to modele modułowe i wielostanowiskowe. Dlatego też świetnie sprawdzają się w przestrzeni, gdzie należy zapewnić odpowiednio duży parking rowerowy.
Spiszą się zarówno w parkach oraz przy dużych sklepach i galeriach handlowych. Stojak w kształcie jest bezpieczny i warto postawić także przy szkole. W tym przypadku jednoślad przypina się za koło, tak więc nawet niewielkie rowery dziecięce można umieścić na wsporniku z łatwością. Przydadzą się przy uczelni wyższej lub pod akademikiem, gdyż znaczący procent rowerzystów stanowią studenci. Stojak na 4 rowery jest doskonałym modelem osiedlowym. Zajmuje stosunkowo niewiele miejsca przed budynkiem, ale może zapewnić miejsca postojowe dla kilku dwukołowców.

Wygoda dla rowerzysty, bezpieczeństwo dla roweru

Jednym z najpopularniejszych rodzajów są pojedyncze stojaki rowerowe typu U. Zazwyczaj są wykonywane z rury, czasem zaś z profilu stalowego. Jest to jeden z najwygodniejszych dla rowerzystów rodzaju wspornika, ponieważ pojazd przypina się za ramę do barierki. Jednakże nadają się do przypinania jedynie dwóch jednośladów. Z tego powodu sprawdzą się w miejscach, gdzie nie parkuje wiele rowerów. Doskonale nadają się do montażu w różnych punktach miasta oraz wzdłuż ścieżek rowerowych. Pozwoli to cyklistom zrobić postój w danym miejscu, bez zamartwiania się o swój rower.
Wybierając stojak na rowery, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim, musi być funkcjonalny i wygodny w użyciu, ale także trwały i odporny zarówno na czynniki atmosferyczne, jak i na uszkodzenia mechaniczne i zniszczenia. Solidny materiał wykonania, obok kłódek, linek, zabezpieczeń i zapięć, może zwiększyć bezpieczeństwo zaparkowanych rowerów przed kradzieżą. Dlatego też warto postawić na praktyczne stojaki, wykonane ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej.