Świeczniki

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

Świeczniki

Świece, ustawione w pokoju, pozwalają stworzyć niepowtarzalny klimat. Ich ciepłe światło sprawia, że każdy pokój od razu stanie się przytulną, romantyczną przestrzenią. Aby w pełni cieszyć się ich blaskiem niezbędne są świeczniki, które nie tylko utrzymają świece w pionie, ale także uchronią nasze meble przed kapiącym woskiem. Metalowe świeczniki to przedmioty, które harmonijnie łączą w sobie funkcję dekoracyjną oraz użytkową.

Świecznik nie tylko od święta

Świece ustawiamy w domu głównie w długie, zimowe wieczory. Zazwyczaj przypada to na okres adwentowy i świąteczny, gdy zaczynamy myśleć o dekorowaniu naszego domu na ten niezwykły czas. Zdecydowanie, nic tak nie podkreśla klimatu Bożego Narodzenia jak ciepły płomień świec, odbijający się w pięknych choinkowych bombkach. Warto zapewnić świecom odpowiednią, klimatyczną oprawę. W tej roli doskonale sprawdzi się świecznik świąteczny w kształcie anioła, choinki czy gwiazdy. Ciekawym i bezpiecznym pomysłem jest także lampion bożonarodzeniowy. Możliwych wzorów jest wiele, a każdy doskonały, aby uprzyjemnić i przyozdobić nam ten wyjątkowy świąteczny czas.

Nie musisz ze świecą szukać

Nie zapominajmy, że nie tylko Boże Narodzenie to czas na to, by cieszyć się blaskiem i ciepłem świec. Odpowiednia oprawa pozwoli nam “igrać z ogniem” przez cały rok! Nowoczesny świecznik sprawdzi się doskonale w przestrzeniach loftowych i industrialnych. Do tego typu wnętrz polecamy także modele geometryczne. Jeśli chcemy nadać naszemu mieszkaniu nuty glamour, w tej roli świetnie sprawdzi się ozdobny świecznik. Wieloramienny model ścienny jest zdecydowanie opcją najbardziej nieoczywistą, a przez to doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o niebanalnym, eklektycznym wystroju.

Wygoda na świeczniku

Metalowy świecznik to niewątpliwie ciekawy element wystroju wnętrza, ale przede wszystkim jest przedmiotem użytkowym. Po pierwsze, chroni nasze meble przed zachlapaniem woskiem oraz przed kontaktem z ogniem. Romantyczna kolacja przy świecach na pewno straciłaby na uroku przy obrusie zachlapanym woskiem! Pozwala także w prosty i bezpieczny sposób przenieść nasze świece z jednego pomieszczenia do drugiego. Jeśli podczas relaksującego wieczoru przy świecach postanowisz wziąć długą, gorącą kąpiel, z łatwością przeniesiesz świece z salonu do łazienki. Oczywiście, twoje świece mogą zamieszkać tam na stałe! W tej przestrzenia najlepiej sprawdzi się bardziej zabudowany świecznik, który ochroni naszą świecę przed zalaniem wodą.