Donice ogrodowe

Nowości

Popularne filtry:

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Wyświetlanie 1–25 z 33 wyników

Donice ogrodowe

Projektując ogród staramy się stworzyć przestrzeń wypoczynku i rozrywki. Część wybiera leniuchowanie na hamaku, niektórzy grę w piłkę, inni zaś preferują pracę w ogrodzie. Jednakże nasza zielona przestrzeń nie służy tylko dla ludzi, ale przede wszystkim dla roślin! Donice ogrodowe zabezpieczą i wyeksponują nasze najdelikatniejsze rośliny ozdobne. Gdy posadzimy je w donicach, nie grozi im wykopanie przez psa, rozdeptanie przez bawiące się dzieci lub przejechanie samochodem lub rowerem. Dodatkowo, rośliny doniczkowe łatwiej nawozić oraz zapewnić im odpowiedni poziom nawodnienia. Dzięki temu zapewnisz dobre warunki swojej roślinności, która niesie odpoczynek nie tylko oczom, zmęczonym od patrzenia się w ekran, ale także umysłowi, na który uspokajająco działa kojąca zieleń.

W gąszczu rozwiązań

Szukając nowoczesnych donic do ogrodu otwiera się przed nami ogrom możliwości. Wykonane z drewna, kamienia, tworzyw sztucznych, metalu… Ciężko się zdecydować! My polecamy modele wykonane z najwyższej jakości stali Corten. Jest to najlepszy, całoroczny materiał do ekspozycji zewnętrznej – donic z tego materiału nie trzeba chować na zimę! Nie wymaga żadnej konserwacji, gdyż jest specjalnie dostosowany do warunków atmosferycznych. Daje to stali kortenowej przewagę nad drewnem, które niestety wymaga impregnacji. Metal jest też najbardziej trwałym materiałem, odpornym na przewrócenia i upuszczenia. Z pewnością nie stłucze się, nie pęknie ani nie skruszeje jak donica betonowa. Stal Corten wyróżnia piękna, rdzawobrunatna barwa – kolor będzie zmieniał się i pogłębiał z czasem, gdyż Corten “pracuje” podczas ekspozycji na słońce i deszcz. Nie wyblaknie i nie spłowieje jak tworzywo sztuczne. Te wszystkie czynniki sprawiają, iż donica kortenowa to doskonała inwestycja na lata, która będzie ozdabiać twój ogród przez wiele sezonów.

Ogród obfitości

Modele, które posiadamy w naszej ofercie, występują w wielu kształtach i rozmiarach, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Zazwyczaj wybieramy duże donice, które lepiej wkomponują się w otwartą przestrzeń. Jednakże, gdy przychodzi do wyboru formy, możemy postawić na pełną dowolność! Miłośnikom stylu loft i industrial polecamy niezwykle interesujący kształt sześcianu, który podkreśli styl waszego ogrodu. Osobom, które preferują bardziej klasyczne rozwiązania, idealnie posłuży tradycyjna okrągła donica. Jeżeli nie chcesz, by osłona na rośliny bezpośrednio przylegała do płytek tarasowych lub chodnikowych, wybierz model z małymi nóżkami. Nie zaburzają one harmonii całej bryły, ale dają kawałek przestrzeni nad ziemią oraz ułatwiają przenoszenie.

Donice na taras

Nasza szeroka oferta otwiera szereg możliwości aranżacyjnych – nie tylko ogrodu! Modele wysokie, postawione przed wejściem do domu już od progu dodadzą elegancji z lekką nutą ekstrawagancji. Donice ze stali Corten nadają się także na taras – szczególnie te niższe, ale o przykuwającej wzrok formie. Takie modele staną się niebywałą ozdobą każdego tarasu, jednocześnie nie przytłaczając go ani nie zajmując zbyt wiele miejsca. Donice z jednego modelu, ale o różnych wysokościach lub wielkościach, pozwolą stworzyć harmonijny, spójny kwietnik, który niczym nowoczesna rzeźba zdobi twoją posesję.