Fontanny ogrodowe

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Fontanny ogrodowe

Wiele osób nastraja relaksująco i uspokaja delikatny i kojący szmer wody. Aby uzyskać ten klimatyczny nastrój w swojej domowej przystani, stawia się fontanny ogrodowe. Jednakże, czasami wydaje się, iż jest to skomplikowana instalacja, wymagająca dużych nakładów pracy. Nic bardziej mylnego! Bardzo wygodnym rozwiązaniem są fontanny o zamkniętym obiegu wody. Dzięki temu nie trzeba podłączać ich do kanalizacji. Wystarczy nalać wody do zbiornika oraz podłączyć urządzenie pod prąd – i możesz cieszyć się kontaktem z tryskającym źródełkiem!
Wszystkie nasze fontanny zostały wyposażone w oświetlenie ledowe. Dzięki temu będą pięknie prezentować się również po zmierzchu. Ich piękna iluminacja, odbijając się w tafli wody, nada twojemu ogrodowi tajemniczej, bajecznej aury. Letnie wieczory już nigdy nie będą bardziej wyjątkowe!

Wrzuć monetę na szczęście

Ogrody, w których znajduje się fontanna, od razu zyskują na elegancji, a samo źródełko staje się centralnym punktem, który od razu zwraca na siebie uwagę. Dlatego też warto postawić na solidną fontannę z wyższej półki, a nie na najtańszy model z marketu. Jesteśmy pewni, że nasza fontanna ze stali corten stanie się piękną i ekskluzywną wizytówką twojego ogrodu. Jeżeli posiadasz duży ogród i szukasz ekskluzywnego rozwiązania, postaw na klasyczny, okrągły model. Zestawiając go z pięknymi roślinami, wyeksponowanymi w pasujących donicach, stworzysz nowoczesną aranżację przywodzącą na myśl pałacowe ogrody. Jeżeli powierzchnia twojego ogrodu nie jest zbyt duża, zdecyduj się na małą fontannę nieco przypominającą wodospad. Aby lepiej uwidocznić ją na tle natury, warto postawić ją na specjalnym postumencie. Dzięki temu będzie stworzysz interesujący punkt ogrodu, wyglądający niby nowoczesny posąg. To samo rozwiązanie możesz zastosować również na tarasie lub w altanie, gdzie ogranicza cię dostępna przestrzeń. Z pewnością doda to niebywałego charakteru twojej posesji!

Źródło mądrości

Oprócz zalet estetycznych, nasze fontanny posiadają również szereg praktycznych zalet. Są niebywale proste w montażu. Nie wymagają specjalnego przygotowania ogrodu lub tarasu – wystarczy jedynie podpiąć je pod prąd. W każdej chwili możesz przenieść kaskadę w dowolne miejsce swojej posesji. W razie potrzeby możesz fontannę opróżnić wody i schować. Dlatego też jest to rozsądny i mądry, a jednocześnie bardzo luksusowy wybór!
Zazwyczaj fontanny stawia się w jednym szeregu z ogrodowymi stawami i oczkami wodnymi Niestety, posiadają one szereg wad. Musisz wygospodarować pod nie sporą przestrzeń, albo uwzględnić przy wstępnym projekcie ogrodu.  Dodatkowo, zakładasz je “raz na zawsze” – nie masz przecież możliwości przeniesienia ich w inny punkt posesji. Tak samo wygląda kwestia ich likwidacji – nie zrobisz tego na jeden sezon czy na czas, gdy nasz małe dzieci. Z tych wszystkich przyczyn mała architektura w ogrodzie w postaci nowoczesnego wodotrysku to świetna alternatywa dla typowych oczek wodnych lub małych stawów.