Stoły

Nowości

Ilość aktywnych filtrów:

Wyświetlanie 1–25 z 81 wyników

Stoły

Stół to jeden z podstawowych mebli, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Jest niezbędny nawet w najbardziej minimalistycznie urządzonych wnętrzach. Stoły stwarzają nam przestrzeń do odbywania wspólnych posiłków, a także do pracy, nauki, rozrywki i rozwijania zainteresowań. Zazwyczaj w domu posiadamy kilka tego typu mebli: w kuchni, w salonie czy w gabinecie. Musimy odpowiednio dobrać blat do charakteru pomieszczenia, aby jak najlepiej spełniał swoją funkcję praktyczną. Jednakże rola stołu nie ogranicza się jedynie do bycia przedmiotem użytkowym! Nie tylko gromadzi wokół siebie ludzi, stając się świadkiem wielu pięknych wydarzeń i rozmów, ale także stanowi centralny punkt pomieszczenia. Dlatego też warto przywiązać dużą wagę do wyboru tego mebla, aby stał się prawdziwą ozdobą Twojego wnętrza!

Stań na wysokości zadania

Wybierając stół, musimy zadać sobie kilka pytań. Po pierwsze, gdzie będzie stał i jaką funkcję będzie pełnił? Po drugie, jaki jest charakter wnętrza? I po trzecie, jaki jest metraż pomieszczenia i na jak duży stół możemy sobie pozwolić? Po zastanowieniu się nad tymi podstawowymi kwestiami możesz przystąpić do dokonania wyboru. Gdy poszukujesz mebli do salonu, możesz wybierać pomiędzy ławą a stolikiem kawowym. Różnią się długością blatu i głównie tą cechą będziesz się kierować. Zatem, jeżeli szukasz czegoś małego i poręcznego, lepiej postawić na nieduży stolik. Jednak gdy masz więcej miejsca – albo większe potrzeby – postaw na ławę. W kuchni i jadalni idealnie sprawdzą się solidne stoły drewniane. Zapewnią ci odpowiedniej wielkości blat, na którym bez problemu podasz posiłki. Jeżeli szukasz czegoś, co pomoże ci zawsze mieć pod ręką niezbędne rzeczy w sypialni, zdecyduj się na konsolę lub stolik pomocniczy. Zmieścisz tam lampkę, okulary czy telefon – wszystko znajdziesz od razu!

Miejsce niezapomnianych spotkań

Pomieszczenie, w którym znajduje się stół jest zwykle tym miejscem, w którym bije serce domu. Przyjemność jedzenia przy wspólnym stole, z pewnością zachęci was do jeszcze częstszego gromadzenia się także w kuchni, przy rodzinnym gotowaniu. Oprócz tego, na pewno będzie uczestnikiem długich wieczorów spędzanych na rozmowach lub grach w planszówki. Bez względu na miejsce, będzie przyciągał domowników i zachęcał ich do wspólnego spędzania czasu.
Podejmując ostateczny wybór stołu, pamiętaj, żeby nie kierować się jedynie designem mebla. Równie ważnym aspektem jest także to, ile osób będzie przy nim zasiadać. Jeżeli często zapraszasz gości lub posiadasz dużą rodzinę, najlepiej postawić na duży, drewniany stół do salonu lub jadalni, przy którym znajdą miejsce wszyscy twoi bliscy. Wielkość stołu z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb, ponieważ posiadamy blaty i podstawy w dużej rozpiętości rozmiarów.