Stojaki na wino

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Stojaki na wino

Już od starożytności urządzano spotkania, których celem, prócz toczenia zajmujących rozmów, było napicie się wybornego wina. Pomimo upływu tysięcy lat współcześni ludzie także cenią sobie ten typ spotkań towarzyskich, będący nie tylko przyjemnością dla ducha, lecz także dla podniebienia. Dla wielu osób picie wina to rytuał, odbywany w gronie bliskich lub znajomych. Niektórzy wolą oddawać się degustacji w samotności, jedynie w towarzystwie filmu lub książki. Jedno jest pewne – każdy szlachetny gatunek zasługuje na odpowiednie traktowanie i przechowywanie. Tu z pomocą przychodzą stojaki na wino. To bardzo praktyczne akcesoria do przechowywania alkoholu, pomagające serwować wino w domu w profesjonalny sposób. Winobranie czas zacząć!

Dlaczego wino powinno leżeć?

Dla prawdziwych smakoszy tego trunku nie do pomyślenia jest, by butelkę wina postawić, ot tak, na stole lub półce. Leżakowanie wina ma ściśle określony cel. Dzięki takiemu położeniu butelki korek jest ciągle zanurzony. Dzięki temu nie wysycha i nie przepuszcza powietrza – wino utlenione traci swój bukiet. Dlatego też stojaki na wino pomogą jak najdłużej zachować aromat każdej butelki.

Jednakże, wino zakręcane nie może leżakować i należy przechowywać je w pozycji pionowej, ponieważ metalowa zakrętka nie powinna mieć ciągłego kontaktu z alkoholem. Dlatego też, jeżeli twoje ulubione wina posiadają tego typu zamknięcie, warto wybrać pionowy wieszak na butelki, który utrzyma wino nakrętką do góry. Dzięki temu nie zaburzysz bukietu metalicznym posmakiem po zbyt długim kontakcie z korkiem.

Prezent dla konesera

Stojak na wino to (obok korkociągu) wręcz oczywisty wybór, gdy przychodzi do wyboru prezentu dla amatora tego owocu fermentacji. Pozwoli mu na wyeksponowanie kolekcji, która nie będzie już kurzyć się w szafie. A możesz masz wśród swoich znajomych profesjonalnego degustatora lub kipera? Taka osoba z pewnością posiada bogatą kolekcję alkoholi i boryka się z brakiem miejsca na regałach. Wygodny wieszak ścienny na wino pozwoli mieć pod ręką posiadane akurat wina.

Często też miłośnicy wina, zamiast zwyczajowych magnesów i pocztówek, przywożą z podróży wyszukane trunki. Często są to wina o ciekawym kształcie butelki, ozdobione niecodziennymi etykietami lub pochodzące z regionalnych winnic. Dla takich kolekcjonerów także warto sprezentować wieszak lub stojak na butelki, by mogli pochwalić się swymi zdobyczami z daleka.

Czerwone czy białe?

Takie pytanie często możemy usłyszeć w restauracjach. Jest to kolejna przestrzeń, w której doskonale odnajdą się stojaki lub wieszaki na wino. Elegancko wyeksponowane za barem lub ladą butelki kuszą klientów obietnicą wybornej lampki wina do ulubionego dania. Pięknie uwydatnione etykiety z pewnością zachęcą gości do wyboru kieliszka wina na aperitif. Oczywistym miejscem na stojaki są także winiarnie lub bary, których bogata oferta zasługuje na jak najlepsze wyeksponowanie. W takich miejscach warto umieścić każdy gatunek na oddzielnym stojaku lub wieszaku. Dzięki temu w prosty sposób pokażesz mnogość dostępnych win: białych, czerwonych, różowych lub musujących.

W eleganckich lokalach najlepiej postawić na klasykę i wybrać czarny lub biały stojak na wino. Jeżeli lokal jest niewielki, warto rozważyć wiszący model, aby nie narażać butelek na potłuczenie.

Wytrawny smak luksusu

Wiele osób marzy o pomieszczeniu, gdzie mógłby umieścić specjalne regały na wino. Niestety, nie wszyscy koneserzy maja odpowiednio dużo miejsca. Dlatego też osoby, które jeszcze nie mogą pozwolić sobie na własną piwniczkę, z pewnością docenią praktyczny aspekt, jaki niesie ze sobą postawienie w kuchni, jadalni lub salonie stojaka na wino. Jest to opcja zdecydowanie wygodniejsza niż trzymanie butelek w szafce lub barku, w których z trudem można znaleźć poszukiwaną butelkę. Kolekcja nie tylko sprawi przyjemność podniebieniu, ale także będzie cieszyć oko.

Pamiętaj, że wybrany przez Ciebie stojak na butelki powinien stanąć w zacienionym miejscu o stałej temperaturze. Jeżeli zapewnisz odpowiednie warunki przechowywania, kosztowanie wina stanie się wysublimowaną przyjemnością, a każdy łyk tego napoju będzie smakował wybornie.