Numery na dom

Popularne filtry:

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Numery na dom

Któż z nas nie zna tej frustracji, która pojawia się, gdy nie możemy znaleźć poszukiwanego adresu… Z pewnością sami nie chcielibyśmy sprowadzać tego uczucia na odwiedzające nas osoby. Z tego powodu niezbędne są nam numery na dom. Nie tylko pozwolą odnaleźć Twoją posesję gościom, ale także listonoszom, kurierom i dostawcom. W razie jakiejkolwiek awarii, pomogą trafić do twojego domu specjaliście: kominiarzowi, hydraulikowi czy elektrykowi. Jednakże cyfry na elewacji powinieneś umieścić nie tylko z troski o swój dom lub gości, lecz przede wszystkim o siebie! W przypadku konieczności wezwania lekarza lub karetki numer domu wskaże służbom medycznym odpowiednią posesję. Jak wiadomo, nawigacje GPS nie zawsze mają poprawnie zakodowane adresy lub po prostu nie są aktualne i nie mają w bazie adresów nowopowstałych budynków. Tak więc warto postawić na wyraziste i nierdzewne numery na dom – przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa!

Tabliczka adresowa

Ciekawą alternatywą dla klasycznych numerów są ozdobne tabliczki adresowe z numerem i nazwą ulicy. Zawieszone na domu płocie stanowią nie tylko element użytkowy, ale również dekoracyjny. Jeżeli zdecydujesz się na model z blachy, możesz postawić na czerń lub biel. Dzięki temu wybrany przez ciebie model adresówki doskonale wpisze się w styl i charakter twojego domu!
Do nowoczesnego budownictwa, zarówno publicznego, jak i prywatnego, polecamy tabliczkę ze stali Corten. Jest to modne i designerskie, a przede wszystkim trwałe rozwiązanie. Tabliczka z numerem domu, wykonana z tego materiału, będzie stanowić interesujące dopełnienie frontu modernistycznego domu lub biura.

Numer porządkowy

Pamiętaj, iż posiadanie numeru na domu nie jest tylko kwestią wygody, ale to przede wszystkim obowiązek! Polskie prawo reguluje to specjalną ustawą. Według litery prawa właściciel budynku powinien opatrzyć go numerem porządkowym w ciągu trzydziestu dni od nadania tegoż numeru przez gminę. Inaczej skutkuje to grzywną! Umiejscowienie cyfr lub tabliczki także nie powinno być przypadkowe. Takie oznaczenie powinno znajdować się na ścianie frontowej budynku, w widocznym miejscu. Nie może być niczym przysłonięte. Jeżeli dom stoi w głębi podwórka, numer domu powinien znajdować się na ogrodzeniu. Najlepiej, jeżeli zostanie dodatkowo oświetlony – umożliwi to identyfikację posesji również w nocy.