Paleniska ogrodowe

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Wyświetlanie 1–25 z 52 wyników

Paleniska ogrodowe

Jedną z najprzyjemniejszych form spędzania czasu na świeżym powietrzu jest zrobienie ogniska w gronie rodziny lub znajomych. Niestety, wiąże się to z mozolnym rozpalaniem ognia, później zaś – z długim doprowadzaniem ogrodu do porządku. Odpowiedzią na te problemy są paleniska ogrodowe. Są łatwe do rozpalenia oraz dużo szybsze i łatwiejsze do sprzątania. To wspaniałe źródła światła i ciepła nie tylko w chłodniejsze popołudnia, ale także w letnie wieczory i ciepłe noce. Świetnie sprawdzą się także wiosną i jesienią, kiedy swoim łagodnym blaskiem rozświetlą ciemne popołudnia. Pozwalają cieszyć się wspólnie spędzanymi chwilami, bez uporczywej myśli z tyłu – “A kto to później posprząta?”. Zostanie strażnikiem domowego ogniska nigdy nie było prostsze!
Co więcej, trójnóg można umieścić nie tylko na murawie, ale także na tarasie czy kostce. Ze względu na to, że misa paleniskowa znajduje się nad powierzchnią tarasową, rozgrzany metal nie uszkodzi paneli lub płytek.

Palenisko na ognisko

Palenisko to przede wszystkim kwintesencja praktycyzmu. Wyczyszczenie go z popiołu i resztek opału nie stanowi żadnej trudności. Także rozniecenie w nim ognia jest dużo prostszą sprawą – jego podwyższone brzegi ochraniają delikatny płomyk przed podmuchami. Wygodną opcją jest palenisko z rusztem. Sprawia on, że pył osypuje się na dno, a my ciągle cieszymy się z wesoło trzaskających polan, które nie giną pod warstewką popiołu. Palenisko ogrodowe to także rozwiązanie dla osób, które martwią się o swój wypielęgnowany trawnik. Tradycyjne ognisko wypala przecież nieestetyczny krąg w darni. Palenisko na nóżkach sprawia, iż trawa nie ma bezpośredniego kontaktu z otwartym ogniem płomieniem. Co więcej, założone miejsce na ognisko musi służyć nam w każdą pogodę, bez względu na to jaką i z jaką siłą wieje wiatr. Przecież nie będziesz niszczyć trawnika w kilku miejscach! Przenośne palenisko z łatwością przestawisz w dowolny punkt ogrodu, tak, aby wiatr nie zgasił tlącego się płomienia.

Bezpieczny kontakt z ogniem

Palenisko jest dużo pewniejszą propozycją niż ognisko. Podwyższone ścianki sprawiają, iż wiatr nie rozwieje popiołu i żaru po podwórku oraz niwelują ryzyko zaprószenia ognia w niekontrolowany sposób. Kolejną zaletą wyższych brzegów jest fakt, iż dzieci będą miały utrudniony kontakt z otwartym płomieniem, co zwiększa ich bezpieczeństwo. Co więcej, palenisko ogrodowe to wielofunkcyjny przedmiot. Z jednej strony może pełnić rolę klasycznego ogniska, nad którym upieczemy kiełbaski na patyku. Jednakże, zawsze możesz wybrać palenisko z funkcją grilla. Po zamontowaniu dodatkowej kraty wrzuć na ruszt to, na co tylko przyjdzie ci ochota! Palenisko ma tę przewagę nad grillem węglowym, iż pozwala cieszyć się kontaktem z żywym ogniem. Jeżeli wybierzesz model o dużej średnicy, będziesz mógł wśród żarzących się drew umieścić kociołek, w którym przygotujesz aromatyczne potrawy.
Palenisko to świetny element na każde garden party. Spełni rolę lampy ogrodowej, delikatną poświatą rozjaśniając przestrzeń, a także sprawdzi się jako naturalny grzejnik w chłodniejszy wieczór.

W ogniu nowoczesności

Jeśli cenisz sobie nie tylko wygodę, ale także niebanalny design, paleniska ogrodowe wykonane ze stali Corten z pewnością zainteresują Cię. Nie tylko posiadają wszelkie zalety palenisk, ale również prezentują się niezwykle interesująco. Naturalna, rdzawobrązowa barwa tego stopu pięknie harmonizuje się z drewnem oraz ogniem, tworząc razem niesamowicie estetyczne zjawisko. Cortenowe palenisko o kwadratowym lub nieregularnym kształcie, postawione w ogrodzie lub na tarasie będzie również nowoczesną rzeźbą i ciekawą ozdobą. W zestawieniu ze stojakiem na drewno, wykonanym z tego samego stopu, tworzą niebanalną, spójną kompozycję, która stanie się ozdobą każdego ogrodu.
Równie atrakcyjną propozycją są okrągłe paleniska ze stali. Modele wykonane z tego materiału są nie tylko stabilne i ogniotrwałe, ale także lżejsze od masywnych cortenowych palenisk. Co więcej, możesz wybrać swój ideał nie tylko na podstawie średnicy misy, ale także wysokości nóżek. Dodatkowo, stalowe trójnogi zostały wyposażone w ergonomiczne uchwyty, znacznie ułatwiające przenoszenie paleniska.