Stojaki na drewno

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Stojaki na drewno

Za oknem zimny wieczór, a w domu ogień trzaskający w kominku i gorąca herbata o aromacie pomarańczy i cynamonu… Wiele osób taki słowami opisałoby ciepłą i przytulną strefę komfortu i wypoczynku w ciągu jesiennych i zimowych miesięcy. Do idealnego obrazu brakuje jeszcze wygodnego stojaka z drewnem, by w każdej chwili móc dorzucić do przygasającego ognia, jednocześnie nie burząc porządku.
Wiosną i latem ogród z zewnętrznym kominkiem lub paleniskiem przejmuje rolę miejsca spotkań i rozrywki. Gromadzimy się wokół niego, by urządzać ogniska i przyjęcia trwające aż do świtu. By rozpalony płomień tlił się aż do rana potrzebujemy mieć ciągle pod ręką zapas polan. Tutaj z pomocą przychodzą stojaki na drewno, dzięki którym wprowadzimy zorganizowanie i ład do naszego domu i podwórka.

Stojaki kominkowe

Każdemu zależy na tym, by w jego salonie zawsze panował porządek. Szczęśliwcy, którzy posiadają kominek opalany drewnem muszą troszczyć się o to w dwójnasób. Zburzony stos polan oraz rozsypane na podłodze kora, gałązki, patyczki i wióry potrafią narobić niezłego bałaganu! Dodatkowo, drewno ułożone bezpośrednio na podłodze salonu może porysować i uszkodzić posadzkę. Postawienie obok kominka specjalnego stojaka na drewno kominkowe z łatwością pozwoli uporządkować nasz opał i ochronić podłogę przed zniszczeniem. Co więcej, jego otwarta konstrukcja pięknie eksponuje naturalne drewno, które stanie się ozdobą Twojego wnętrza. Dzięki temu bez żadnych zmartwień będziemy mogli cieszyć się z ciepła i blasku ognia. Bardzo praktycznym, a jednocześnie designerskim rozwiązaniem jest uniwersalny ścienny regał na drewno. Możesz przymocować go do muru, zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza. Jednak w razie potrzeby ten sam produkt może stanąć swobodnie w dowolnym miejscu. Nasze stojaki do domu charakteryzują się prostym, minimalistycznym i nowoczesnym stylem, który pięknie podkreśla naturalną urodę drewna.

Stojaki ogrodowe

Modnym rozwiązaniem na zewnątrz są stojaki wykonane ze stali Corten, ostatnio bardzo modnej i cenionej przez projektantów i architektów. Materiał ten, trwały i odporny na działanie warunków atmosferycznych, jest idealny do ekspozycji zewnętrznej. Jest także niezwykle atrakcyjny dekoracyjnie: jego nieregularna, rdzawo-brunatna barwa, pięknie współgra z naturalnymi materiałami, między innymi z drewnem. Co więcej, płonący ogień jeszcze pogłębi ciekawy kolor stojaka.

Zewnętrzny stojak na drewno, postawiony w ogrodzie lub na tarasie, nie tylko doskonale spełni swoją praktyczną funkcję, lecz także stanie się niezwykłą ozdobą naszego podwórka. Zestawiony razem z designerskim paleniskiem, stworzą niebanalną i harmonijną dekorację ogrodu.

Miejsce na opał

Drewno opałowe wymaga swojego własnego, odpowiednio przystosowanego miejsca składowania. Jeśli zostanie odcięty dopływ powietrza, drwa nie będą wysychać w odpowiedni sposób, przez co drewno będzie paliło się z trudem. Stojak kominkowy zapewnia optymalną cyrkulację powietrza i wentylację szczap, która ogranicza się, gdy nasz opał leży bezpośrednio na podłożu lub opiera się o mur czy ścianę. Zachowanie obiegu powietrza i zadbanie o odpowiednie wysuszenie polan jest konieczne, byśmy mogli cieszyć się wesoło migającym ogniem, a nie kłębami gryzącego dymu.