Parawany ogrodowe

Popularne filtry:

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Parawany ogrodowe

Przydomowy ogród to miejsce, w którym spędzamy wiele chwil na wypoczynku i zabawie – nie tylko w ciepłe miesiące. Dlatego też chcemy zapewnić sobie poczucie prywatności. Możliwość, by wydzielić sobie osobistą przestrzeń dają parawany ogrodowe. Jest to element wyposażenia, który nie tylko świetnie pełni swoją funkcję użytkową, ale także przyozdobi Twój ogród. Możesz zdecydować się na stalowy, ażurowy model lub jednolity panel z Cortenu. Wszystko zależy od Ciebie i twoich preferencji oraz od charakteru twojego ogrodu. Metalowe, ozdobne panele z pewnością sprawią, że nabierze on niepowtarzalnego charakteru i będzie wyróżniał się swoim modnym wystrojem na tle innych!

Sposób na tajemniczy ogród

Brak poczucia prywatności zazwyczaj stanowi problem osób posiadających ogrody przydomowe na osiedlach jednorodzinnych. Postawienie parawanu pozwoli zasłonić dowolny punkt ogrodu, na przykład basen lub piaskownicę. Można za nim ukryć również elementy techniczne, takie jak klimatyzator lub wentylator. Parawan to też świetny pomysł na zasłonięcie zazwyczaj mało estetycznego kompostownika. Metalowe panele ukryją przed wzrokiem innych wszystko to, co chcesz – a zrobią to w niebywale stylowy sposób!
Jeżeli mieszkasz w szeregówce i posiadasz tylko niewielki ogródek parawan ogrodowy tym bardziej stanie ci się niezbędny! Pozwoli ci wydzielić przestrzeń tarasową od bliskich sąsiadów. W tej roli najlepiej sprawdzą się panele kortenowe. Stworzą zamknięty, osobisty – i bardzo designerski! – azyl, ukryty przed wzrokiem postronnych osób.

Blaski i cienie parawanu

Parawany ogrodowe posiadają o wiele więcej zalet niż tylko możliwość zasłonięcia lub wydzielenia wybranej przestrzeni. W chłodniejsze dni ochronią przed wiatrem lub przeciągiem. Wiosną i latem zapewnią przyjemny cień. Panele można wykorzystać także jako wypełnienie ścian altan i pergoli, by stworzyć interesujący punkt ogrodu, przełamujący typowy schemat drewnianego wyposażenia ogrodu. Metalowy parawan posiada także tę przewagę nad drewnem, iż jest niewrażliwy na czynniki atmosferyczne. Panele z blachy stalowej posiadają zabezpieczenie antykorozyjne, tak więc z pewnością posłużą ci latami.
Jeżeli szukasz rozwiązania na naprawdę długo, najlepiej zdecydować się na Corten. Materiał ten jest niebywale odporny na zróżnicowane warunki pogodowe. Parawan z tej stali na przestrzeni lat będzie pokrywał się warstwą, która czyni go odpornym na rdzę. Dzięki temu jego barwa pogłębi się wraz z upływem czasu.

Prywatny ogród sztuki

Nasze parawany warto zestawić razem z panelami ogrodzeniowymi. Z takich paneli możesz stworzyć nie tylko płot, ale także balustradę balkonu lub tarasu. Stawiając na podobne wzornictwo zarówno ogrodzenia, jak i parawanu, twój ogród zyska piękną, spójną aranżację. Posiadamy kilka typów wzorów, między innymi florystyczne lub geometryczne, a w każdym z typów bogaty wybór modeli: od bardzo ozdobnych, aż po nietypowe, proste formy – jak z abstrakcyjnego malarstwa. Z pewnością uda Ci się odnaleźć idealny wzór parawanu, który pięknie dopełni charakter twojego ogrodu i sprawi, że poczujesz się jak w prywatnym raju!