Lustra wiszące

Filtruj

Wyświetlanie 1–25 z 63 wyników

Lustra wiszące

Istnieją przedmioty, bez których nie wyobrażamy sobie kompletnego wyposażenia domu. Są one uniwersalne i od lat tak samo popularne niemal na każdej szerokości geograficznej. W skład tej grupy z pewnością wchodzą ścienne lustra wiszące. Ten prosty i praktyczny przedmiot niebywale ułatwia nam codzienne życie. Pozwala zadbać o nasz wygląd oraz garderobę – szybkie spojrzenie może upewnić nas, iż jesteśmy gotowi do wyjścia. Wisząca tafla także pięknie dopełnia i ozdabia każde wnętrze, w jakim się znajdzie. Optycznie powiększa pomieszczenie oraz, odbijając światło, dodaje mu więcej lekkości. Ponadto, lustra ścienne zajmują niewiele miejsca, a ich montaż nie sprawia najmniejszej trudności.

Lustra do łazienki

Pomieszczeniem, którego nie wyobrażamy sobie bez lustra, jest łazienka. W końcu codziennie ludzie nakładają kremy, golą się, zmieniają soczewki czy robią makijaż. Lustra do łazienki są niezbędne, aby wszystkie te czynności przebiegały szybko i sprawnie. Zazwyczaj wieszamy je na ścianie nad umywalką, a pod lustrem umieszczamy półkę łazienkową, aby zawsze mieć pod ręką wszystkie niezbędne rzeczy. Modele najczęściej wybierane do tego pomieszczenia charakteryzują się prostą, geometryczną formą – w tym przypadku funkcja użytkowa góruje nad dekoracyjną. Obok warto postawić stojak na ręczniki lub umieścić wieszak sufitowy – są to niebanalne formy klasycznego haczyka, które – dobrane w tym samym kolorze co lustro – stworzą z nim harmonijną aranżację łazienki.

Wybór na okrągło

Najpopularniejszy kształt lustra to zdecydowanie koło. Pomimo swej prostoty jest przecież figurą doskonałą! Ta nieskomplikowana forma daje szerokie pole do popisu jeśli idzie o zdobienie ramy. Zaczynając od najprostszego, lekko asymetrycznego kształtu, kończąc na kunsztownie kutym ażurze – kolisty kształt tafli będzie świetnie współgrał z każdą ramą. Lustra okrągłe z ramą są ponadczasowe i odnajdą się w każdym stylu – od surowego loftu, przez delikatną Prowansję, aż po wyszukany Orient.

Lustra dekoracyjne

Zwierciadła z ramą otwierają przed nami ogrom możliwości. Nie musimy przecież ograniczać się do koła! Lustra dekoracyjne to ogrom możliwości. Tafla w czarnej ramie o ciekawym, geometrycznym kształcie świetnie podkreśli industrialne wnętrze. Do luksusowego salonu doskonale wpasuje się klasyczne zwierciadło, ale w ozdobnej ramie. Na ścianę do przedpokoju warto powiesić duże lustro z wzorem. Mniejszy model warto powiesić w sypialni nad toaletką, szczególnie jeśli zazwyczaj korzystamy tam ze stojącego lusterka. Wisząca tafla zawsze będzie znajdowała się na odpowiedniej wysokości i pod odpowiednim kątem – o czym nie ma mowy w przypadku lusterek stojących na krótkich nóżkach.