Lustra wiszące

Nowości

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Wyświetlanie 1–25 z 67 wyników

Lustra wiszące

Istnieją przedmioty, bez których nie wyobrażamy sobie kompletnego wyposażenia domu. Są one uniwersalne i od lat tak samo popularne niemal na każdej szerokości geograficznej. W skład tej grupy z pewnością wchodzą ścienne lustra wiszące. Ten prosty i praktyczny przedmiot niebywale ułatwia nam codzienne życie. Pozwala zadbać o nasz wygląd oraz garderobę – szybkie spojrzenie na odbicie w lustrze może upewnić nas, iż jesteśmy gotowi do wyjścia. Wisząca tafla także pięknie dopełnia i ozdabia każde wnętrze, w jakim się znajdzie. Jej powierzchnia pięknie rozprasza promienie światła, rozjaśniając pomieszczenie oraz, odbijając światło, dodaje mu więcej lekkości. Dodatkowo, optycznie powiększa pokój. Ponadto, lustra ścienne zajmują niewiele miejsca, a ich montaż nie sprawia najmniejszej trudności.

Lustra do łazienki

Pomieszczeniem, którego nie wyobrażamy sobie bez lustra, jest łazienka. W końcu codziennie ludzie nakładają kremy, golą się, zmieniają soczewki czy robią makijaż. Lustra do łazienki są niezbędne – patrzenie na odbity w szklanej tafli obraz sprawia, że wszystkie te czynności przebiegają szybko i sprawnie. Zazwyczaj wieszamy je na ścianie nad umywalką, a pod lustrem umieszczamy półkę łazienkową, aby zawsze mieć pod ręką wszystkie niezbędne rzeczy. Modele najczęściej wybierane do tego pomieszczenia charakteryzują się prostą, geometryczną formą.  W tym przypadku funkcja użytkowa góruje nad dekoracyjną. Obok warto postawić stojak na ręczniki lub umieścić model sufitowy. Są to niebanalne formy klasycznego wieszaka, które – dobrane w tym samym kolorze co metalowa rama lustra – stworzą z nim harmonijną aranżację łazienki.

Wybór na okrągło

Najpopularniejszy kształt lustra to zdecydowanie koło. Pomimo swej prostoty jest przecież figurą doskonałą! Ta nieskomplikowana forma daje szerokie pole do popisu jeśli idzie o zdobienie ramy. Zaczynając od najprostszego, lekko asymetrycznego kształtu, kończąc na kunsztownie kutym ażurze – kolisty kształt tafli będzie świetnie współgrał z każdą ramą. Lustra okrągłe z ramą są ponadczasowe i odnajdą się w każdym stylu – od surowego loftu, przez delikatną Prowansję, aż po wyszukany Orient. Nie będziesz w stanie oderwać od nich spojrzenia!

Lustra dekoracyjne

Zwierciadła z ramą otwierają przed nami ogrom możliwości dekoracyjnych – lustra służą przecież nie tylko przeglądaniu się w nich! Wybierając model idealny do Twojego wnętrza, nie musisz ograniczać się do klasycznego koła lub prostokąta. Tafla w czarnej ramie o ciekawym, heksagonalnym kształcie świetnie podkreśli industrialne wnętrze. Na ścianę do przedpokoju warto powiesić duże lustro ażurowe. Do luksusowego salonu doskonale wpasuje się klasyczne zwierciadło w stylu retro lub vintage, ale w ozdobnej, złotej ramie. Mniejszy model warto powiesić w sypialni nad toaletką, szczególnie jeśli zazwyczaj korzystamy tam ze stojącego lusterka. Wisząca tafla zawsze będzie znajdowała się na odpowiedniej wysokości i pod odpowiednim kątem – o czym nie ma mowy w przypadku lusterek stojących na krótkich nóżkach. Taki typ zwierciadła ma też tendencję do przewracania się i rozbijania – lustro wiszące nie przyniesie ci tego nieszczęścia!