Furtki

Nowości

Ilość aktywnych filtrów:

Wyświetlanie 1–25 z 162 wyników

Furtki

Bramka wejściowa to niewielki, ale bardzo znaczący element ogrodzenia posesji, gdyż korzystamy z niej praktycznie codziennie. Z przodu furtki bardzo często umieszczamy numer domu lub skrzynkę na listy. Przychodzący do nas goście muszą przejść przez bramkę, tak więc, razem z bramą wjazdową, stanowi wizytówkę całej posesji. Dlatego też wybór odpowiedniej furtki to całkiem poważna sprawa! Dlatego też musisz zastanowić się, jakie cechy powinien posiadać wybrany przez Ciebie model. Przede wszystkim, zastanów się nad kierunkiem otwierania: potrzebujesz furtki z zamkiem po lewej czy prawej stronie? Jest to zależne od lokalizacji bramki w całym ogrodzeniu. Pamiętaj jednak, że zgodnie z prawem bramka powinna otwierać się do wewnątrz posesji, a nie w stronę jezdni. Równie ważna jest wysokość mocowania klamki. Ze względu na różne rozmiary dostępnych modeli, z pewnością odnajdziesz odpowiadającą Ci furtkę ogrodzeniową.

Wisienka na… płocie

Oczywiście, oprócz praktycznych stron, musisz także rozważyć tę wizualną. W końcu odpowiednio dobrana furtka może stanowić piękny element wykończenia całego ogrodzenia. Jeżeli decydujesz się na metalowe przęsła, możesz wybrać bramkę w tym samym stylu. W ten sposób uzyskasz nie tylko solidne ogrodzenie, ale także spójną i jednorodną aranżację przestrzeni wokół ogrodu. Jeżeli jednak całość ogrodzenia planujesz wykonać z innego materiału, możesz wybrać furtkę pasującą do bramy wjazdowej. Dzięki temu ozdobne, metalowe wejście na posesję będzie grało pierwsze skrzypce, przykuwając wzrok wszystkich osób, mijających działkę.
Bez względu na to, z jakiego materiału powstanie całość ogrodzenia, furtka sama w sobie może stanowić istotny element płotu. Masz do wyboru całe mnóstwo wzorów! Możesz zdecydować się na dekoracyjny, ażurowy model. W ofercie znajdziesz także misterne, botaniczne zdobienia. Jeżeli jednak cenisz sobie minimalizm, możesz zdecydować się na prosty, panelowy model.

Wejście w wielkim stylu

Metalowa furtka posiada wiele zalet. Przede wszystkim, stal, dodatkowo pokryta warstwą cynku, jest niewrażliwa na oddziaływanie warunków pogodowych oraz nie koroduje. Co więcej, jest to materiał odporny na urazy mechaniczne: bramce nie zaszkodzi codzienne otwieranie i zamykanie! Wystarczy pamiętać, aby co jakiś czas nasmarować zawiasy. Tak naprawdę jest to jedyny zabieg pielęgnacyjny, wykonywany wokół metalowej furtki. W przeciwieństwie do modeli drewnianych, nie wymaga dodatkowej konserwacji lub impregnacji. Dlatego też to świetny wybór, szczególnie dla osób, które nie są miłośnikami prac porządkowych wokół domu.
Nie należy zapominać też o ponadczasowości stali. Jest to materiał, który nigdy nie wychodzi z mody. Jeżeli do elegancji metalu dołączysz nowoczesne wzory wycinane laserowo, lub kształty z giętych rur, otrzymasz małe dzieło sztuki!