Odpływy liniowe

Ilość aktywnych filtrów:
Filtruj

Nie znaleziono produktów pasujących do Twojego wyboru.

Odpływy liniowe

W obecnych czasach coraz częściej wybieranym rozwiązaniem do łazienki jest prysznic bez brodzika. To rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet, zarówno stricte wizualnych, jak i tych czysto praktycznych. Jednakże, aby taki system prysznicowy działał sprawnie, niezbędne są odpływy liniowe. Jest to system odprowadzania wody montowany bezpośrednio w podłodze pod prysznicem. Istnieje wiele różnych modeli odwodnień i kratek prysznicowych. Najpopularniejszym są proste listwy, montowane na środku kabiny lub wzdłuż ściany ze słuchawką prysznicową. Wygodną opcją jest również odpływ kątowy, który zapewnia dużą przepustowość spływającej wody. Obie wersje odpływu liniowego są dostępne z możliwością dowolnego wypełnienia. Bez względu na miejsce, montaż takiego odwodnienie wymaga odpowiedniego kąta nachylenia posadzki, tak więc należy uwzględnić to już na etapie budowy łazienki. Istnieją również odpływy prysznicowe montowane do ściany. Odpływ ścienny doskonale sprawdza się w przypadku, gdy nie masz wystarczająco miejsca na wykonanie spadku ze wszystkich czterech stron. Ten model to najlepsze rozwiązanie do bloku, gdzie nie masz możliwości wkuwania się w dół podłogi.

Wygodny odpływ zamiast brodzika

Kabina prysznicowa typu walk-in posiada bardzo wiele zalet. Zacznijmy od jej praktycznych stron! Po pierwsze, brodziki zazwyczaj są wysokie, a przejście przez próg może stanowić problem dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Prysznic bezbrodzikowy to najlepsze rozwiązanie do łazienek, z których korzystają osoby starsze lub niepełnosprawne, gdyż wejście do nich nie stanowi problemu. Pamiętaj, że aby móc w pełni korzystać z tego typu prysznica, należy zadbać o odpowiedni system odprowadzania wody. Dzięki temu nie będzie zbierać się na dnie kabiny prysznicowej.

Kolejną zaletą pryszniców walk-in jest to, iż łatwiej utrzymać je w czystości. Brak brodzika, a przez to miejsc jego łączenia z kabiną ogranicza ilość trudnych do wyczyszczenia zakamarków. To samo tyczy się drzwi prysznicowych, w szczególności przesuwnych. Utrzymanie w czystości wszystkich załamań, prowadnic kółek i uszczelek nie jest łatwym zadaniem. W systemach bezbrodzikowych wystarczy montaż szklanej szyby lub ściany pokrytej kafelkami, które są znacznie łatwiejsze do umycia. Co więcej, czyszczenie odpływu liniowego jest dużo łatwiejsze niż klasycznego, ponieważ są wyposażone w praktyczne koszyczki. Dzięki temu łatwiej udrożnisz odpływ, a woda nie będzie stała na dnie kabiny. Pamiętaj jednak, aby zachować odpowiedni kąt nachylenia podłogi, aby woda mogła swobodnie spływać.

Nowoczesny prysznic

Jak widzisz, wybór kabiny z odpływem liniowym zamiast brodzika posiada wiele praktycznych korzyści. Musimy jednak podkreślić, że to rozwiązanie jest równie interesujące ze względów czysto estetycznych! Po pierwsze, prysznic walk-in wizualnie nie obciążają przestrzeni, w przeciwieństwie do modeli z tradycyjnym systemem brodzikowym. To doskonałe rozwiązanie do niewielkich łazienek, ponieważ wewnątrz kabiny znajduje się więcej miejsca do wykorzystania. Ponadto, prysznic bez brodzika idealnie pasuje do łazienek urządzonych w nowoczesnym stylu – zarówno loftowych i industrialnych, jak i minimalistycznych. W takiej aranżacji warto oddzielić prysznic szklaną szybą, aby zachować jak najbardziej otwartą przestrzeń.

Możliwość wyboru wzoru, jaki znajdzie się na odpływie liniowym to kolejna zaleta tego typu produktu. Dzięki temu idealnie dopasujesz wygląd górnej pokrywy systemu odwadniającego do wystroju łazienki. Wszystkie zostały wykonane ze stali nierdzewnej. To materiał odporny na wilgoć, a przy tym nowoczesny i designerski! Co więcej, oferujemy również odpływy liniowe, których wnętrze możesz wypełnić np. takimi samymi płytkami jak podłogę w kabinie. Dzięki temu odwodnienie prysznicowe będzie słabo widoczne, a powierzchnia łazienki będzie wyglądać na większą!

Kratki do publicznych łazienek

Praktyczne odpływy liniowe doskonale sprawdzają się nie tylko w domowych łazienkach. To świetne rozwiązanie również do różnych budynków użyteczności publicznej. Prysznic typu walk-in to doskonałe rozwiązanie do hoteli, ponieważ, wygląda naprawdę elegancko! Oczywistym miejscem dla takich produktów są baseny. Długi odpływ liniowy doskonale sprawdzi się pod prysznicami. Ten produkt równie dobrze sprawdza się w łazienkach w różnego rodzaju ośrodkach sportowych, siłowniach czy klubach fitness, czyli w tych miejscach, gdzie często można spotkać kilka baterii prysznicowych obok siebie. W łazienkach w takich miejscach warto również umieścić praktyczną kratkę odpływową na środku łazienkowej podłogi.

Ogromną zaletą pryszniców bez brodzika jest to, iż czyści się je dużo szybciej i łatwiej niż klasyczne kabiny. Właśnie z tego powodu są doskonałym wyborem do różnego rodzaju miejsc użyteczności publicznej. Dzięki temu rozwiązaniu można posprzątać kilka stanowisk prysznicowych na raz. Ponadto, dzięki temu że w kabinie walk-in nie ma tylu zakamarków co w klasycznym brodziku, ogranicza to rozwój pleśni i grzybów w wilgotnym środowisku łazienki.